19:12 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
63

Šogad var atrast naudu algu palielināšanai skolotājiem, taču apmaiņā pret reformu veikšanu izglītībā.

RĪGA, 19. marts — Sputnik. Algas skolotājiem tomēr varētu paaugstināt jau šogad, ziņo BB.lv.

Ministru kabinets apstiprināja budžeta likumprojektu 2019. gadam, kurā nav paredzēts piešķirt papildu līdzekļus algu palielināšanai pedagogiem līdz 750 eiro, lai gan iepriekš tika panākta vienošanās par to, ka algas tiks palielinātas. Atbildē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nolēma rīkot protesta akciju, kā arī aicināja Eiropas Komisiju ietekmēt Latvijas valdību.

Pirmdien pēc koalīcijas sēdes premjers Krišjānis Kariņš paziņoja, ka koalīcijas partijas piedāvās skolotājiem vienošanos, saskaņā ar kuru budžeta likumprojektos būs paredzēts, ka šogad tiks izskatīta iespēja palielināt skolotāju atalgojumu, ja tam būs nepieciešamie līdzekļi un tiks veiktas reformas izglītībā.

Koalīcija aicina LIZDA uz sadarbību, nevis uz pretnostatījumu, teica premjers. Otrdien, 19. martā, arodbiedrības pārstāvji uzaicināti uz Ministru kabinetu, lai apspriestu vienošanos.

Kariņš uzsvēra, ka reformu veikšanai ir jāapvieno valdība, arodbiedrība un pašvaldības. Ja budžets pildītos tā, ka būtu iespēja pārdalīt līdzekļus, tad tiktu izskatīta iespēja uz 1.septembri palielināt pedagogu algas - šādu apņemšanos varētu ierakstīt 2019.gada budžeta likumā.

Par to, ka pedagogu algu palielināšanai jābūt saistītai ar reformām izglītībā - optimizāciju un kvalitātes kritērijiem – vairākkārt paziņoja ne tikai spēkā esošā, bet arī iepriekšējā valdība.

Pēc temata

Trūkstošo medicīnas personālu piedāvā piesaistīt Latvijā no Ukrainas un Baltkrievijas
Labāk par vēlu, nekā nekad: Saeimā beidzot iesniegts 2019. gada budžets
Blondīne pie kravas auto stūres ar 1200 eiro algu: kur bezdarbs dzen latvietes
Pabriks pastāstīja, kam Aizsardzības ministrija iztērēs papildu 60 milj. eiro

Galvenie temati