04:18 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
176

Populārāko Latvijas banku četrinieks nemainās jau vairākus gadus.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju izmanto galvenokārt četru banku pakalpojumus, vēsta "MK Latvija".

Saskaņā ar socioloģiskās aptaujas datiem, ko veica SKDS pēc aģentūras LETA pasūtījuma, pēdējā laikā 65,3% aptaujāto izmantoja Swedbank, 33,3% - SEB, 23,6% - Citadele 15,7% - Luminor banku pakalpojumus.

Citu banku popularitāte ir ievērojami mazāka. PrivatBank pakalpojumus pērn izmantoja 2,8% iedzīvotāju, PNB bankas - 2,1%, Latvijas filiāles BigBank - 2,1%, BlueOrange Bank - 1,6%, Meridian Trade Bank - 1%, bet citas bankas nosauca mazāk par 1% aptaujāto.

Situācija īpaši nav mainījusies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu aptaujas datiem. 2018. gadā populārākie arī bija Swedbank, SEB Banka, Citadele un Luminor, bet 2017. gadā ceturto un piekto vietu savā starpā dalīja DNB Bank un Nordea, kas apvienoja savu biznesu Baltijā un izveidoja Luminor.

Interesanti, ka pirmais piecinieks tās ir tā saucamās "skandināvu bankas": Swedbank un SEB Banka - zviedru, bet Luminor - norvēģu. Vienīgā Latvijas banka populārāko vidū ir Citadele.

Populāro banku reitings nemainās atkarībā no tautības, vecuma, ienākumu apmēra un aptaujāto dzīvesvietas.
2019. gada februārī  aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju.

Pēc temata

Par 10 miljardiem mazāk: beidzas "tīrīšana" Latvijas banku sektorā
Pret tautai naidīgu sistēmu: Latvijas "dzeltenās vestes" dosies pie Ministru kabineta
Ogres novads nolēmis atteikties no Swedbank pakalpojumiem
Eiropas Centrālā banka pārņem kontroli pār PNB Banku

Galvenie temati