21:18 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
261

Pirms balsošanas prezidenta vēlēšanās deputātiem nāktos padomāt, kas finansē kandidātu priekšvēlēšanu programmas.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ieteicis deputātiem apdomāt, kas finansē viņa iespējamā pēcnācēja priekšvēlēšanu kampaņu, viņš teica LTV programmā De facto.

Pašlaik tiek apspriesta vienota valdošās koalīcijas kandidāta izvirzīšanas iespēja. Šobrīd nopietni tiek izvērtēta tikai viena kandidatūra – Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits. Viņu gatavas atbalstīt vismaz divas partijas – Nacionālā apvienība un Jaunā konservatīvā partija.

"Tas, ka notiek dažādas kampaņas, atbalstot kādu kandidātu, ir normāls process, kas varbūt mūsu valstī nav noregulēts līdz galam, jo neviena kampaņa nenotiek pati par sevi, tātad kāds viņas bieži vien finansē. Protams, tas ir jautājums, kuru deputātiem, manuprāt, ir jāvērtē (..), kas finansē šādas priekšvēlēšanu kampaņas," — teica Vējonis.

Par savu lēmumu, vai izvirzīt savu kandidatūru otrajam termiņam, viņš paziņos maijā, kad pienāks laiks iesniegt kandidatūras. Pagaidām neviena no koalīcijas partijām Vējoni neatbalsta, arī opozīcijas partija "Saskaņa" nav aizmirsusi viņa atteikšanos uzticēt valdības veidošanu šīs partijas pārstāvim Vjačeslavam Dombrovskim.

Latvijas prezidenta vēlēšanas notiks 2019. gada maija beigās. Šogad pirmo reizi tiks organizētas atklātas vēlēšanas.

Pēc temata

Saeima sākusi meklēt jaunu prezidentu: Vējoņa izredzes palikt uz otru termiņu ir nelielas
"Un Levits mums rādīja ceļu, kurp iet": ironiskas piezīmes par prezidenta kandidātu
Kariņš pastāstīja, ko vēlētos redzēt Latvijas prezidenta amatā

Galvenie temati