02:48 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Latvijā
Saņemt īso saiti
315

Aināra Kadiša protesta trīspadsmitajā dienā viņu aizveda "ātrā palīdzība", taču badastreiku iepretim Ministru kabinetam turpināja viņa līdzgaitnieki.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Trīspadsmit diennaktis bez ēdiena, aukstumā, turklāt vēl saskaroties ar pastāvīgu Valsts un Pašvaldības policijas darbinieku ņirgāšanos, Aināru Kadišu noveda reanimācijā. Viņš pēkšņi sajutās ļoti slikti un pats izsauca NMPD, kas ieradās un nogādāja viņu slimnīcā.

Tur badastreika dalībnieks saņēma pilienus un pavadīja  dažas stundas palātā. Par pakalpojumiem no viņa iekasēja 17 eiro un, sakot, ka nekādu briesmu dzīvībai nav, palaida mājās. Ārsti aizliedza turpināt badastreiku, jo Aināra organisms ļoti novājinājies protesta akcijas laikā.

Rezultātā Kadišs devies mājup, lai atjaunotu spēkus pēc badastreika, taču protesta akcija nav apstājusies. Tajā pašā dienā Kadiša vietu iepretim Ministru kabinetam ieņēma Roberts Kļimovičs – visai labi pazīstama personība Latvijas mediju aprindās. Arī viņš ir pievienojies starptautiskajai kustībai "dzeltenās vestes" un "Tautas varas fronte".

Kad policisti pēc paraduma ieradās Kadiša protesta vietā, lai kārtējo reizi paņirgātos par miermīlīgo un mierīgo Kadišu, viņi ieraudzīja, ka tagad krēslā MK priekšā sēž Roberts Kļimovičs.

Viņš ar policistiem sarunājās daudz stingrāk nekā Kadišs. Galu gala policisti viņu nogāza uz zemes, iegrūda mašīnā un aizveda uz iecirkni.

Pēc dažām stundām viņu atlaida, un Kļimovičs atgriezās protesta vietā.

Šodien iepretī Ministru kabineta ēkai sēž jau cits "Tautas varas frontes" loceklis – Eduards Kurmans, kurš pieteicis 24 stundu badastreiku – bez ūdens un miega.

Redzams, ka lēnīgā Kadiša miermīlīgā protesta akcija tagad pāraug gluži citādā formā. Spriežot pēc visa, akcija būs ļoti ilga, tajā piedalīsies dažādi cilvēki, kuri, tāpat kā Kadišs, nevēlas samierināties ar to, kas notiek Latvijā.

Pēc temata

Spīdzināšana ar bezmiegu: Rīgas policija veselu nakti ņirgājusies par protestētāju
"Latvijas bērēs neraudāšu": Rīgā turpinās Kadiša badastreiks
Aināra Kadiša septiņas dienas: absurda valstība un viens badastreikā pret to
Deviņas dienas Kadiša mūžā: "neredzamā" badastreika hronika

Galvenie temati