13:29 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš paskaidroja, kādēļ Latvijā ir tik dārgas zāles.

RĪGA, 22. februāris – Sputnik. Saskaņā ar jaunākajiem Eurostat datiem, Latvija ietilpst Eiropas Savienības valstu, kuru iedzīvotājus ievērojami apgrūtina izdevumi medicīnas preparātiem. Par zāļu augstajām cenām sūdzas 30% Latvijas iedzīvotāju, savukārt Igaunijā par ievērojamiem izdevumiem ārstniecības līdzekļu iegādei paziņojuši vien 6% aptaujāto.

Produkcijas kvalitātes kontrole
© Sputnik / Алексей Даничев

Kā atzīmē Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Māris Pļaviņš, zāļu vērtības kompensēšanas sistēma Latvijā prasa lielākus ieguldījumus, nekā citās Eiropas Savienības valstīs.

"Kompensācija izplatās apmēram uz 30% zāļu, kuras tiek pārdotas valstī. Ja kompensēšanas sistēma ietvers kaut vai divas trešdaļas no visām zālēm, tad ar valsts kontroli sistēma spēs strādāt efektīvāk. Ārstniecības līdzekļu pieejamība palielināsies, un zināmā mērā valsts varēs regulēt medikamentu cenas, padarīt tās zemākas," - pateica Sputnik Latvija Pļaviņš.

Februāra sākumā kļuva zināms, ka zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas dēļ medikamentu cena var palielināties vidēji par 8-14 centiem par iepakojumu. Kā atzīmēja Veselības ministrijas Farmācijas departamenta vecākais eksperts Artūrs Grīgs, tas, par cik dārgāk kļūs zāles, ir atkarīgs no ražotāja gatavības pašam segt verifikācijas izdevumus. Pienākums pārbaudīt medikamentus tiek uzlikts vairumtirgotājiem, taču pēdējo pārbaudi zāles izies pirms izsniegšanas pacientam.

Pēc temata

Zāles tirdzniecības automātos: ManaBalss.lv portālā izveidota petīcija
Zāles kredītā: Latvijas pensionāru ikdiena

Galvenie temati