12:53 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Latvijā
Saņemt īso saiti
97

Vairāku Rīgā plaši pazīstamu graustu īpašniekiem nāksies tos sakārtot.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprinājuši četrus lēmumus par būvju sakārtošanu piespiedu kārtā. Pieņemti arī divi lēmumi par ēku nojaukšanu, vēsta Rīgas dome.

Lēmums par ēkas piespiedu sakārtošanu paredz, ka būvdarbi jāsāk trīs mēnešu laikā no būvdarbiem nepieciešamās dokumentācijas saskaņošanas Rīgas Būvvaldē, taču ne vēlāk kā trīspadsmit mēnešu laikā no lēmuma stāšanās spēkā. Tiem jānoslēdzas 19 mēnešu laikā.

Graustā Pulkveža Brieža ielā 10 neviens nedzīvo jau 10 gadus. Tā tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs, turklāt sliktā stāvoklī esošie balkoni un drūpošais apmetums apdraud garāmgājējus.

Ēka Brīvības ielā 88 celta 1910. gadā. Tolaik tā bija viena no lielākajām dzīvojamajām ēkām Rīgā. Nama pirmais stāvs bija pielāgots tirdzniecībai un iekšpagalmā ilgus gadus pastāvēja tā saucamā Ozoliņa pasāža. Tagad grausta stāvoklis ir neapmierinošs, lai arī pirmajā stāvā turpinās komercdarbība.

No rīta pirms komitejas sēdes ēkas Vīlandes ielā 11 īpašnieki paziņoja departamentam, ka ir gatavi savest ēku kārtībā, un iesniedza karti, kas apliecina fasādes remontu.

Ēka Miera ielā avārijas stāvoklī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Ēka Alberta ielā 6 ir 1903. gadā celts jūgendstila nams. Tās arhitekts – slavenais Mihails Eizenšteins. Šobrīd tā atzīts par B kategorijas graustu. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija vēstulē atgādināja Rīgas domei, ka tas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā, kā arī pieder UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojumam. Taču, ņemot vērā būvju neapmierinošo stāvokli, inspekcija norādījusi, ka ēkai steidzami nepieciešama renovācija.

Rīgas domes Īpašuma komitejas deputāti atbalstīja arī divus lēmumprojektus par graustu nojaukšanu Lēdurgas ielā 6 un Vietalvas ielā 2. Lēmumprojekti stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Rīgas domes sēdē.

Pēc temata

Reāls drauds galvaspilsētas centrā: Rīgas dome atcerējusies par graustu
Rīgas dome piespiedīs graustu saimniekus remontēt īpašumus
Pazīstamākā Rīgas grausta īpašniekiem draud ievērojams sods

Galvenie temati