02:38 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Valdība pārkāpusi solījumu un šogad pedagogu alga netiks palielināta.

RĪGA, 19. februāris — Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga informēja par iespējamām protesta akcijām, ņemot vērā skolotāju algu palielināšanas grafika pārkāpumus, vēsta Mixnews.lv.

Augusta beigās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai izdevās panākt no koalīcijas solījuma pildīšanu par skolotāju minimālā atalgojuma pieaugumu līdz 750 eiro, un tehniskajā budžetā šis pieaugums bija paredzēts. Taču debatēs par jauno budžetu valdība atzina, ka naudas algu pielikumam nav. Premjerministrs Krišjānis Kariņš komentēja minēto problēmu, teikdams, ka vajadzību valstī esot daudz vairāk nekā iespēju.

Trešdien, 20. februārī notiks LIZDA padomes ārkārtas sēde. Tās slēgtajā daļā tiks apspriesti aktuāli jautājumi, pēc tam uz tikšanos ieradīsies valdības pārstāvji: premjerministrs Krišjānis Kariņš, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs un koalīcijas partiju pārstāvji.

Inga Vanaga pastāstīja, ka jau janvārī, kad parādījās pirmie signāli par to, ka nākamā gada budžetā, iespējams, netiks iekļauti līdzekļi pedagogu algu palielināšanai, ko paredzēja iepriekš panāktā vienošanās, LIZDA padomes locekļi ierosinājuši pārdomāt aktīvu darbību, tostarp arī protesta akciju iespēju.

Tā kā pedagogu algu palielināšanas grafika izpilde šogad nav plānota, LIZDA padome izvērtēs protesta iespējas.

Pēc temata

Par skolotāju trūkumu soda skolu direktorus
Paaugstināto algu izmaksāšana skolotājiem tiek atlikta
Sludinājumi publicēti, neviens neatsaucas: Latvijā trūkst skolotāju
Skolotājiem var nepalielināt algas: viss iztērēts "VDK maisiem".

Galvenie temati