06:52 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
94

RĪGA, 18. februāris — Sputnik. Taksometru vadītājiem, kuri visu mūžu nostrādājuši Latvijā, nav nekādu sociālo garantiju, radio Baltkom ēterā pastāstīja Taksometru pārvadājumu nozares darba devēju organizācijas valdes loceklis Genādijs Aksjonovs.

Aizvadītajā nedēļā taksometru vadītāji organizēja piketu pie Satiksmes ministrijas ēkas, pieprasot patenta maksas ieviešanu, kas ļautu saņemt viņiem vismaz zināmas sociālās garantijas. Daudzi sociālo tīklu lietotāji uz šo protesta akciju atsaucās ar izsmieklu.

Aksjonovs paskaidroja, ka taksometru vadītāju uzkrātais pensijas kapitāls ir niecīgs.

"Valstī tiek darīts viss, lai nožņaugtu taksometru nozari. Tas nav saprotams. Viņi rada ilūziju, it kā viss strādā, un simto reizi ieved kārtību. Šodien sociālās iemaksas par automašīnu mums ir 130 eiro. Valsts uzkrājusi jau apmēram trīs miljonus nesadalītas naudas. Mums ir cilvēki, kuri taksometru vadījuši 40 gadus. Un viņu pensija šodien ir 96 eiro," – pastāstīja Aksjonovs.

Viņš atklāja, ka izeja no situācijas ir atrodama.

"Ja vadītājs maksās par sevi vismaz 200 vai 250 eiro, pirmajā gadā valsts sociālajos nodokļos saņems 6,6 miljonus eiro. No šīs naudas 70% būs sociālā iemaksa par labu vadītājam. Pašlaik nozare jau mirst. Ja 2018. gada sākumā bija reģistrēti 611 pārvadājumu uzņēmumi, tad šodien strādā tikai 340. Ar tādu sarukumu drīz taksometru vairs nebūs," – secināja Aksjonovs.

Liela daļa taksometru vadītāju un citu profesiju pārstāvju privātajā biznesā bija spiesti strādāt mikrouzņēmumos vai kā pašnodarbinātās personas. Tas nenozīmē, ka viņi nemaksā nodokļus, taču tamlīdzīgs nodokļu režīms paredz minimālus sociālos nodokļus, tātad – niecīgas pensijas nākotnē un nesniedz nekādas sociālās garantijas tagadnē.

Pēc temata

Latvija atzīta par Ziemeļeiropas sliktāko valsti dzīves kvalitātes ziņā
"Divi eiro par kilometru – tas ir daudz": kas notiek ar taksometriem Latvijā
Atgriezīsimies 90. gados: Latvijas pārvadātāji nevēlas zaudēt dotācijas
"Latvija ies bojā. Pelnīti": kāpēc latvietis uzsācis bada streiku pie Ministru kabineta?

Galvenie temati