19:46 01 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
63

No 2020. līdz 2022. gadam uz Latvijas autoceļiem parādīsies vēl 50 fotoradari un 50 to mulāžas.

RĪGA, 29. janvāris – Sputnik. Piecdesmit stacionāros fotoradarus un tik pat daudz mulāžas Latvijas IeM piedāvā uzstādīt no 2020. līdz 2022. gadam uz Latvijas autoceļiem. Periodiski tos mainīs vietām, vēsta Diena.

Iekšlietu ministrija piedāvā finansēt šo projektu no dividendēm, kuras Ceļu satiksmes drošības direkcija maksā valstij, taču pēc atsevišķa Ministru Kabineta lēmuma pamatbudžetā tie netiek ieskaitīti.

Turklāt IeM piedāvā paplašināt fotoradaru funkcijas. 2019. gada martā plānots uzsākt pilotprojektu, kura ietvaros ar fotoradaru palīdzību sāks mērīt automobiļu vidējo ātrumu, sākumā tikai ceļa posmā Tīnūži – Koknese. Gaidāms, ka pēc sistēmas testēšanas tā sāks darboties jau darba režīmā no 1. aprīļa, savukārt noslēgsies pilotprojekts 1. oktobrī, tad arī apkopos rezultātus – tiks izvērtēta sistēmas darbības efektivitāte un tās ieguldījums satiksmes drošībā dotajā ceļa posmā. Ja projekts tiks atzīts par veiksmīgu, to ieviesīs arī uz citiem ceļiem.

Sākot no 2015. gada, Ceļu satiksmes drošības direkcija četros posmos iegādājās un uzstādīja 100 stacionāros fotoradarus, paralēli tika izmantoti arī mobilie fotoradari. Valsts policijas rīcībā ir 12 šādi radari. Pārvietojamo fotoradaru skaitu uz Latvijas ceļiem netiek plānots palielināt.

Pēc temata

Valsts policija: radari nav samazinājuši ātruma režīma pārkāpumu skaitu
Jaunās radaru funkcijas: par ko autovadītāji saņems sodu
2016. gadā par radaru konstatētiem pārkāpumiem tika savākti gandrīz 4 miljoni eiro

Galvenie temati