07:36 06 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
86

Jaunās valdības veidošanas iniciatīvu pārņēmusi "Jaunā Vienotība", to valdībā nevēlas redzēt katrs piektais; arī "Saskaņa" daudziem nepatīk.

RĪGA, 13. decembris – Sputnik. Par jauno Latvijas premjeru varētu kļūt partijas pārstāvis, kuru ievērojams Latvijas iedzīvotāju skaits nevēlas redzēt valdībā, liecina aptauja.

Kaut arī Raimonds Vējonis nolēma nenorīkot jaunu kandidātu, kuram būtu jāizveido valdība, neoficiālās pārrunās izskanēja Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") kā potenciālā kompromisa kandidāta vārds, un dažu partiju pārstāvji jau paziņojuši par viņa atbalstīšanu.

Kompānija Kantar TNS aptaujājusi Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kādas partijas viņi nevēlētos redzēt jaunajā Ministru Kabinetā.

Visvairāk nelabvēļu ir "Saskaņas" partijai – to valdībā nevēlētos redzēt vairāk nekā trešdaļa respondentu (35%).

Pēc tam seko vecās valdošās koalīcijas partijas: 23% aptaujāto paziņoja, ka jaunajā Ministru Kabinetā nebūtu jāiekļūst Nacionālajai apvienībai un Zaļo un zemnieku savienībai.

Katrs piektais paziņoja, ka nevēlas valdībā redzēt "Jauno Vienotību", kura šobrīd pārņēmusi Ministru Kabineta veidošanas iniciatīvu.

Tālāk ar lielu izrāvienu seko KPV LV – to nosauca 13% respondentu. Partiju "Attīstībai/Par!" valdībā nevēlas redzēt katrs desmitais aptaujātais (10%). Jaunā konservatīvā partija neizpatika 6% respondentu.

Ir arī tie, kas uzskata, ka visas partijas drīkst iekļūt valdībā – tādi ir 16%.

Iepriekš aptauja konstatēja, ka vēlēšanas nav uzlabojušas iedzīvotāju attieksmi pret parlamentu: pilnībā Saeimai uzticas tikai viens no simts Latvijas iedzīvotājiem.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Pabriks atteicās veidot valdību, lai nesanaidotu partijas
"Ja būsim pasīvi, mūs iznīcinās": kā pasargāt nacionālās minoritātes Baltijas valstīs
Vai Latvijas iedzīvotāji uzticas jaunajai Saeimai
Partijas ir gatavas atbalstīt Kariņu premjerministra amatā

Galvenie temati