09:48 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
31

Vēlēšanas nav uzlabojušas Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret parlamentu: pilnībā Saeimai uzticas tikai viens no simts Latvijas iedzīvotājiem.

RĪGA, 12. decembris – Sputnik. Pēc Saeimas vēlēšanām Latvijas iedzīvotāji nesāka ievērojami vairāk uzticēties parlamentam, liecina pētniecības centra SKDS aptauja. Rezultātus publicēja centra direktors Arnis Kaktiņš.

"Aptaujas dati liecina, ka Saeimas vēlēšanu iznākums nav būtiski uzlabojis kritiski zemo uzticēšanās līmeni parlamentam: ja septembrī apmēram mēnesi pirms vēlēšanām vecajai Saeimai uzticējās 19%, tad 2 mēnešus pēc vēlēšanām jaunajai Saeimas uzticas tikai 21%," - uzrakstīja Kaktiņš.

Septiņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem neuzticas parlamentam, 24% no tiem kategoriski neuzticas.

Par pilnu uzticību paziņoja tikai 1% respondentu.

Kā liecina cita SKDS aptauja, kaut arī jaunā Ministru Kabineta veidošana ir ievilkusies, vispārējais Latvijas iedzīvotāju noskaņojums ir pat uzlabojies. Kā uzskata Arnis Kaktiņš, nepatika pret konkrētu valdību pāraugusi nepatikā pret Ministru Kabinetu kopumā kā pret institūtu, tādēļ bez tā cilvēkiem ir pat mierīgāk – neviens neizdomā jaunus nodokļus un ierobežojumus.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, tikai viens no simts Latvijas iedzīvotājiem tic, ka partijas izpildīs savus priekšvēlēšanu solījumus.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Ko patlaban dara bijušie Saeimas deputāti
Pabriks atteicās veidot valdību, lai nesanaidotu partijas
Bez valdības, toties ar budžetu: Saeima apstiprinājusi grozījumus
Tik un tā aizbrauksim: Saeimas vēlēšanas nav mazinājušas iedzīvotāji vēlmi emigrēt

Galvenie temati