05:11 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

E-nosūtījuma funkcijas izmantošana no Jaunā gada kļūs obligāta, taču pagaidām ģimenes ārsti nevar to notestēt pat brīvprātīgi.

RĪGA, 11. decembris – Sputnik. No 2019. gada 1. janvāra ārsta nosūtījumu sagatavošana elektroniskās veselības sistēmā kļūs obligāta, taču Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas locekļu sanāksmē noskaidrojies, ka pēdējās nedēļas laikā nevienam nav izdevies izrakstīt e-nosūtījumu, vēsta Rus.db.lv.

Pagājušajā nedēļā Nacionālais veselības dienests nosūtīja ģimenes ārstiem atgādinājumu par to, ka no 2019. gada 1. janvāra Latvijā plānots uzsākt e-nosūtījumu izmantošanu, un paziņoja, ka šobrīd e-nosūtījumu funkcionalitāti testē integratori un izstrādātāji.

Taču, kā pastāstīja asociācijas prezidente Sarmīte Veide, e-veselības portāls paredzēts vienīgi speciālistu konsultāciju nosūtījumu izrakstīšanai, diagnožu saraksts ir nepilns, haotisks un grūti lietojams, turklāt nevar pievienot analīžu rezultātus un nav zināms, vai e-nosūtījumu būs iespējams atkārtot.

Veide uzskata, ka tā kā e-nosūtījums šobrīd nedarbojas, un ģimenes ārsti nevar to notestēt pat brīvprātīgi, tā izsludinātā ieviešana un pilnvērtīga izmantošana no Jaunā gada nav iespējama.

Iepriekš ģimenes ārsti sūdzējās, ka sistēmā slikti un lēni strādā e-slimības lapu un e-recepšu izrakstīšana, un pat grasījās sarīkot streiku, ja e-veselība nesāks darboties bez traucējumiem.

Pēc temata

Esi miris? Tad ej strādāt! E-veselības sistēma atkal sagādā pārsteigumus
Anda Čakša: e-veselība atkal strādā
Kā izmantot e-veselības sistēmu bez Interneta piekļuves
Farmaceiti un pacienti kļuvuši par e-veselības ķīlniekiem

Galvenie temati