16:56 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Latvijā
Saņemt īso saiti
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)
33

Illarions Girss atzīts par nevainīgu apsūdzībā, kas pret viņu izvirzīta saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu.

RĪGA, 8. decembris — Sputnik. Piektdien Kurzemes rajona tiesa atzinusi Latvijas tiesībsargu un sabiedrisko darbinieku Ilarionu Girsu par nevainīgu viņam inkriminētajā starpnacionālā naida kurināšanā, vēsta LSM.

Tiesas priekšsēdētāja palīdze Velga Luka paziņoja, ka Girss atzīts par nevainīgu apsūdzībā, kas pret viņu izvirzīta saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu, un attaisnots.

Krimināllieta pret Girsu tika ierosināta sakarā ar materiālu, kas 2014. gadā tika publicēts vietnē illarion.lv. Girss tika apsūdzēts saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, (brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods).

2016. gada septembrī Girss saņēma bēgļa statusu Krievijā – viņš lūdza patvērumu, paskaidrojot, ka Latvijā saskāries ar vajāšanu politiskās darbības dēļ.

"Latvijā, kuras pilsonis esmu, mani vajā par politisko pārliecību un darbību. Latvija ir mana mazā dzimtene, Krievija – lielā, un šajā gadījumā Krievija ir daudz dabiskāka izvēle," – teica Girss.

Temats:
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)

Pēc temata

Pankratovs par krievu kopienas traģēdiju: Latvija pārvēršas par Guantanamo cietumu
Prokuratūra izvirzījusi apsūdzības IMHOclub redaktoram Jurijam Aleksejevam
Aleksejeva un Sumarokova lieta: pēdējā robeža cīņā par vārda brīvību
Uzsākts kriminālprocess lietā par nacionālismu Twitter tīklā

Galvenie temati