07:49 04 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

No 10. janvāra Swedbank dienas maksājumu limits, kuru būs iespējams veikt ar kodu karti, būs 100 eiro, no 7. marta – 50 eiro, bet no 6. jūnija tas tiks samazināts līdz 20 eiro. No 9. septembra kodu kartes Swedbank digitālajos kanālos nedarbosies.

RĪGA, 8. novembris — Sputnik. No nākamā gada janvāra Swedbank sāks pakāpeniski samazināt maksājumu limitus internetbankas kodu kartēm, lai pamudinātu klientus pāriet pie mūsdienīgākiem un aizsargātākiem autentifikācijas līdzekļiem, informēja Dienas Bizness.

2019. gada 9. septembrī Swedbank pilnībā atteiksies no kodu karšu lietošanas, ņemot vērā stingrākas Eiropas Savienības prasības klientu digitālai autentifikācijai. Jaunie noteikumi stasis spēkā 2019. gada 14. septembrī. Jaunais reglaments pieņemts ar mērķi aizsargāt banku karšu īpašniekus no krāpšanās tīmeklī, un kodu karšu tehnoloģija, kas parādījās pirms 20 gadiem, šobrīd vairs neatbilst drošības standartiem: kodi nav dinamiski – tie atkārtojas, atrodas vienuviet utt.

Kodu vietā Swedbank, tāpat kā citas finanšu un kredīta iestādes piedāvā klientiem jaunus autentifikācijas līdzekļus. Kopš pērnā gada Swedbank klientiem pieejama bezmaksas mobilā lietotne Smart-ID. Klientiem, kuri viedtālruņus neizmanto, Swedbank piedāvā atbalstu pārejai pie kodu kalkulatoriem, kuru standarta cena 2018. gada jūnijā tika samazināta divkārt.

Sagatavošanas periodā pirms atteikšanās no kodu kartēm Swedbank no šī gada 12. jūnija vairs neizsniedz jaunajiem klientiem šī tipa kartes, bet no 12. septembra pārtrauca esošo kodu karšu un to paroļu apkalpošanu.

Taču vēl joprojām aptuveni pusmiljons bankas klientu pa vecam paradumam izmanto kodu kartes. Lai pamudinātu viņus neatlikt pāreju uz jaunajiem autentifikācijas līdzekļiem līdz pēdējam brīdim, Swedbank nākamgad noteiks limitus maksājumiem ar kodu kartēm.

No 10. janvāra Swedbank dienas maksājumu limits, kuru būs iespējams veikt ar kodu karti, būs 100 eiro, no 7. marta – 50 eiro, bet no 6. jūnija tas tiks samazināts līdz 20 eiro. Turklāt no 2019. gada 14. marta klienti vairs nevarēs izmantot kodu kartes, lai autorizētos Swedbank mobilajā lietotnē.


Pēc temata

SEB, Nordea un Swedbank uzticas mākslīgajam intelektam
Swedbank: Latvijas iedzīvotāji priecājas, ja var savilkt galus kopā
Sociālā izlīguma programma "Swedbank" klientiem
Swedbank kļuvusi par populārāko zīmolu Latvijas iedzīvotāju vidū

Galvenie temati