11:29 02 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1200
  • RUB79.6793
Latvijā
Saņemt īso saiti
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
27

Premjerministra amata kandidāts no apvienības "Attīstībai/Par!" Artis Pabriks vēlētos redzēt valdošajā koalīcijā sešas partijas.

RĪGA, 26. oktobris – Sputnik. Pēc Saeimas vēlēšanām Latvijā pagājis pārāk maz laika, lai pagūtu savākt rīcībspējīgu valdību, paziņoja premjera kandidāts no apvienības "Attīstībai/Par!" Artis Pabriks LTV7 raidījuma "Punkti virs i" ēterā.

Pagājušajā nedēļā prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka premjerministra amatā izskatīs trīs kandidatūras: Aldi Gobzemu no KPV LV, Jāni Bordānu no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un Arti Pabriku no partijas "Attīstībai/Par!".

Runājot par valdības veidošanu, Pabriks norādīja, ka vienlaikus vairākas partijas ieguvušas praktiski vienādu vietu skaitu, un tā ir problēma, kura, tomēr, tiek risināta pateicoties līdzsvaram starp "jaunajiem spēkiem" un esošās koalīcijas partijām.

"Kopš vēlēšanām pagājušas vien divas nedēļas. Nav nopietni prasīt, lai valdība jau būtu gatava. Pat Vācijā pēdējās valdības izveidošanā pagāja mēneši," norādīja Pabriks.

Taču Pabriks vēlētos redzēt koalīcijā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), norādot, ka "sarkanā līnija" attiecībā pret viņiem parādījās vien pēc vēlēšanām. Jaunā konservatīvā partija iepriekš atteicās piedalīties koalīcijā ar ZZS, nosaucot šo pozīciju par "savu sarkanzaļo līniju".

"Ņemot vērā to, cik fragmentēts ir pašreizējais parlaments, mēs vēlētos, lai koalīcijā piedalītos visas sešas partijas. Tad pastāv vairāk iespēju manevriem, un ir iespējams labāk vienam otru izprast," pauda viedokli Pabriks.

Taču viņš apstiprināja, ka par 100% gatavs kļūt par premjeru un saprot, ka tas ir grūts darbs. 2013. gadā Pabrika kandidatūru šim amatam jau bija izvirzījusi viņa bijusī partija - "Vienotība", taču toreizējais prezidents Andris Bērziņš to noraidīja.

"Ja salīdzina ar 2013. gadu, tad toreiz mana iepriekšējā partija nestāvēja par mani par 100%. Šobrīd man šādu bažu nav," paziņoja Pabriks.

Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)

Pēc temata

Pabriks: labākais kandidāts ārlietu ministra postenim – Edgars Rinkēvičs
Aptauja: vai jaunā valdība mainīs Latvijas ārpolitiku
Dombrovskis: izvēle starp trim premjera kandidātiem – solis pretī Saeimas atlaišanai
Nepiekrīt Vējonim: Dombrovskis – populārākais premjerminstra kandidāts

Galvenie temati