20:34 23 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB90.3287
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

WhatsApp mobilajā lietotnē izplātas krāpnieciskā loterija - ļaundari sola iespēju laimēt biļetes uz Eda Širana koncertu Lucavsalā.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv saņēmusi virkni ziņojumu par krāpniecisko loteriju mobilajā lietotnē WhatsApp. Brīdinājums ir publicēts Сert.lv vietnē.

Krāpnieki sola bezmaksas biļetes uz Eda Šīrana koncertu Lucavsalā, bet vienīgais, ko no viņiem varētu dabūt, ir liels rēķins par telefonu.

"Aicinām būt vērīgiem, uzticēties informācijai tikai oficiālās tīmekļa vietnēs, no oficiāliem pasākuma organizatoriem L Tips Agency un oficiāliem biļešu izplatītājiem bilesuserviss.lv," - brīdina Cert.lv.

Sākumā krāpnieki sūta ziņu, ka cilvēks ir laimējis iespēju bez maksas saņemt biļetes uz Eda Šīrana koncertu Lucavsalā. Tad piedāvā atbildēt uz četriem vienkāršiem jautājumiem. Drīz tiek saņemts nākamais ziņojums, kurā teikts, ka atbildes ir pareizas - pat ja tās ir nepareizas - un var saņemt biļetes.

Tomēr vispirms tiek piedāvāts izsūtīt viltotu loteriju vēl desmit WhatsApp kontaktpersonām. Kad tas ir izdarīts, lietotājs tiek pārvirzīts uz "sadarbības partnera vietni".

Tas ir pēdējais krāpnieciskās shēmas solis. Portālā lūdz ievadīt tālruņa numuru, lai saņemtu "lejupielādes kodu". Vietnes apakšējā daļā slēpjas neievērojama norāde, ka patiesībā cilvēks piekrīt abonenta pakalpojumam, kas maksā 2,90 eiro par katru saņemto īsziņu. Pakalpojumā ietilpst viena īsziņa nedēļā - un ziņojumi tiks saņemti līdz abonēšanas pārtraukšanas brīdim.

Cert.lv aicina būt vērīgiem un neuzticēties krāpnieku trikiem.

Populārā britu dziedātāja Eda Šīrana vienīgais koncerts Baltijas valstīs norisināsies Rīgā 2019. gada 12. jūlijā.

Pēc temata

Krāpnieki internetā: policija slēgusi fiktīvu interneta veikalu
Keris: hakeri varēja pieprasīt no Latvijas klīnikām naudu
Uzticības krāpnieki: Rīgā uzdarbojas katlu pārdevēji

Galvenie temati