21:14 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Autopārvadātāji pieprasa sadalīt miljonu eiro starp visiem Latvijas Auto asociācijas dalībniekiem, naudu pārskaitīja starptautiskās transporta organizācijas IRU pārmaksas ietvaros par TIR karnetēm.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Autopārvadātāju asociācijas Latvijas Auto ārkārtas sanāksmē 16. oktobrī tika atlaista tās padome. Padomes locekļus kritizēja par to, kā tie rīkojās ar asociācijas budžetu un apsūdzēja līdzekļu slēpšanā, ziņo Latvijas Avīze.

Šobrīd, saskaņā ar informāciju Latvijas Auto mājaslapā, padomē ietilpst 13 cilvēki, un pašreizējais sastāvs tika izveidots organizācijas biedru sapulcē 2014. gadā pēc vēlēšanu rezultātiem.

Ar aicinājumu asociācijas biedriem mainīt padomi septembrī vērsās nozarē lielākā uzņēmuma Kreiss līdzīpašnieks Andrejs Kuzņecovs, kompānijas Heders īpašnieks Arkādijs Praiss un kompānijas Lignum direktors Uldis Līviņš. Šodien notika asociācijas biedru kopsapulce.

Sanāksmē asociācijas biedri kritizēja padomi par to, ka padomes sēžu protokolos nebija neviena iebilduma – tas šķiet aizdomīgs. Pēc asociācijas locekļu domām, tāpat padome tērē pārāk daudz līdzekļu biroja uzturēšanai, algām, automašīnām un citiem izdevumiem.

Tāpat Latvijas auto biedri pārmeta asociācijas vadībai viena miljona eiro slēpšanu. Iepriekš asociācija saņēma nozīmīgu naudas summu no Starptautiskās autotransporta savienības (IRU) pārmaksas atmaksas ietvaros par TIR karnetēm (paredz vienkāršotas muitas formalitātes starptautiskajos kravu pārvadājumos, to paātrināšanai – red.). Pēc asociācijas biedru datiem, ar valdes lēmumu triju cilvēku sastāvā šie līdzekļi tika ieguldīti valsts parādzīmēs, neņemot vērā Latvijas auto dalībnieku viedokli. Kuznecovs, Praiss un Liviņš uzskata, ka būtu saprātīgāk sadalīt līdzekļus starp tiem, kuri iegādājas TIR karnetes. Šo viedokli atbalstīja arī citi asociācijas locekļi.

Savukārt Latvijas Auto prezidents Valdis Trēziņš un valdes ģenerālsekretārs Jānis Āboltiņš noliedza, ka slēpuši šo naudu no asociācijas biedriem. Pēc Trēziņa vārdiem, valde meklē veidu, kā izmantot šos līdzekļus asociācijas vajadzībām, jo likums neļauj vienkārši sadalīt tos starp autopārvadātājiem.

Rezultātā tika nolemts savākt komisiju, kas līdz 31. decembrim izvērtēs no IRU saņemto līdzekļu izmantošanas iespējas.

Pēc temata

Ainārs Šlesers: tikai ekonomiska partnerība ir stabilitātes garants
Krievija plāno pārvadāt kravas automašīnas prāmjos apkārt Polijai
Latvijas autovadītājiem atļāvuši piestrādāt
Latvijas autopārvadātāji nopelnījuši ar kravām uz Krieviju

Galvenie temati