00:50 20 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1207
  • RUB71.7360
Latvijas karogi

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs iestājas par ārpolitiskā kursa izmaiņām

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Prezidents Vējonis par vienu no topošā premjerministra izvēlēšanās kritērijiem nosauca nemainīgu Latvijas Eiroatlantisko orientāciju – taču šādam viedoklim nepiekrīt kurš katrs.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs neuzskata, ka valstij obligāti ir jāsaglabā orientēšanās uz Eiropu un citām rietumvalstīm līdz ar jaunās valdības atnākšanu, liecina kompānijas Kantar TNS aptauja. Rezultātus publicēja portāls Skaties.lv.

Tieši Rietumu virziena uzstādījumu prezidents Raimonds Vējonis nosauca par vienu no galvenajiem kritērijiem topošā premjerministra izvēlē. Jaunā valdības līdera kandidatūra prezidentam jānosaka pamatojoties uz parlamenta partiju piedāvājumiem.

Katrs ceturtais respondents (24%) neatbalsta prezidentu šajā jautājumā un neuzskata, ka valstij joprojām jāiet rietumvalstu ceļu. Puse aptaujāto (55%) prezidentam piekrīt. Katram piektajam šajā jautājumā nav konkrēta viedokļa.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs gaida no jaunās Saeimas attiecību uzlabošanu ar visiem kaimiņiem.

Latvijas Saeimas vēlēšanas notika 6. oktobrī, šobrīd norisinās jaunās valdošās koalīcijas izveidošanas pārrunas.    

Pēc temata

Krievija UNESCO apsūdzēja Latviju etnosu spriedzes eskalācijā
Vējonis pastāstīja par jaunās Saeimas veidošanas galveno principu
"Krievijas padauza": Latvijas prezidents tiek kritizēts par interviju krievu valodā

Galvenie temati