03:11 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
Vēlēšanu hipodroms (136)
301

Ja jums viss ir labi – jūs uz vēlēšanām neejat, uzskata Latvijas veselības ministre Anda Čakša.

RĪGA, 9. oktobris – Sputnik. Latvijas iedzīvotājus apmierina situācija valstī, tādēļ viņi neatnāca uz Saeimas deputātu vēlēšanām. Par to radio Baltkom ēterā paziņoja veselības ministre Anda Čakša.

Čakša iekļuvusi jaunā sasaukuma parlamentā no Zaļo un zemnieku saraksta.

"Es uz to skatos no diviem skatupunktiem. Manu personīgo rezultātu es uzskatu par labu, man ielika daudz vairāk plusu, nekā mīnusu. Principā es piekrītu tam, ka zema vēlētāju aktivitāte liecina par to, ka valstī ir stabilitāte. Ja jums viss ir labi – jūs neejat uz vēlēšanām. Mūsu vēlētāji novērtējuši mūsu sasniegumus un neaizgāja uz vēlēšanām atšķirībā no tiem, kuri ar kaut ko nav apmierināti," — citē Čakšas sacīto Mixnews.lv. Latvijas Saeimas vēlēšanas notika 6. oktobrī.

Saskaņā ar CVK datiem, pirmo vietu 13. Saeimas vēlēšanās ieņem partija "Saskaņa" ar 19,8% vēlētāju balsu, otrā vieta ir KPV LV partijai (14,25%), trešā – Jaunajai konservatīvajai partijai (13,59%). Ceturtajā pozīcijā "Attīstībai/Par!" (12,04%), tālāk seko nacionālais bloks "Visu Latvijai" (11,01%), Zaļo un zemnieku savienība (9,91%) un partija "Jaunā Vienotība" (6,69%). Pārējās partijas nepārvarēja 5% barjeru. Tādējādi, pēc vēlēšanu rezultātiem, "Saskaņa" saņem 23 deputātu vietas Saeimā, KPV LV un JKP – 16, "Attīstībai/Par!" un VL-TB/LNNK – 13, ZZS – 11, "Jaunā Vienotība" – 8. Pārējās partijas nepārvarēja 5% barjeru.

Vēlētāju aktivitāte Latvijas Saeimas vēlēšanās sastādīja 54,6%.

Vēlēšanu rezultāti liecina, ka "Saskaņa" iegūs Saeimā 23 deputātu vietas, KPV LV un JKP – 16, "Attīstībai/Par!" un VL-TB/LNNK – 13, ZZS – 11, "Jaunā Vienotība" – 8. Sakarā ar esošo politisko spēku sadalījumu asi tiek uzstādīts jautājums par valdošās koalīcijas izveidošanu. Saskaņā ar ekspertu vērtējumiem, jaunā Saeima nostrādās ne vairāk kā sešus mēnešus. Jaunā konservatīvā partija un KPV LV jau ir sākušas pārrunas par jauno valdību.

Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)

Pēc temata

Nākamreiz padomāsim par tautu: Rinkēvičs gatavojas 14. Saeimas vēlēšanām
Čakša atradusi iespēju piespiest visus maksāt apdrošināšanas iemaksas
"Pārmaiņu nebūs": sociālie tīkli par vēlēšanu rezultātiem Latvijā
Briģis: "Čakšas sistēma" liks ārstiem sūtīt dažus cilvēkus nomirt
Mediji novērtējuši mandātu sadalījumu pēc Latvijas Saeimas vēlēšanām

Galvenie temati