04:55 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Latvijā
Saņemt īso saiti
62

Kamēr politiķi sola atgriezt Latvijas emigrantus, cilvēki joprojām masveidā gatavojas aizbraukt.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. Daudzas partijas pirms vēlēšanām par savu prioritāti dēvē latviešu atgriešanu, kuri aizbraukuši uz ārzemēm. Tikmēr ievērojama daļa to, kuri vēl palikuši valstī, nopietni izskata iespēju aizbraukt, raksta Skaties.lv.

Saskaņā ar kompānijas Kantar TNS aptaujas datiem, 36% latviešu vecumā no 18 līdz 60 gadiem paziņoja, ka viņi paši vai kāds no viņu radiniekiem un paziņām tuvākajā nākotnē plāno doties labākas dzīves meklējumos ārpus Latvijas robežām.

Mazāk nekā puse aptaujāto (49%) atbildēja, ka šādu plānu viņiem nav. Salīdzinot ar 2016. gada aptauju, to cilvēku daļa, kuri neapsver iespēju emigrēt, pieaugusi.

Vērts atzīmēt, ka aptauja tika veikta Internetā. Par Interneta aptauju īpatnībām Sputnik runāja ar SKDS centra direktoru Arni Kaktiņu.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, kaut gan valdība skaļi paziņo par strauju IKP pieaugumu, Latvijas iedzīvotājus joprojām neapmierina Latvijas ekonomikas stāvoklis, un viņiem nav cerības atrast labu darbu.

Kaut gan vairums emigrantu dodas uz Eiropu, Latvija iekļuvusi valstu pirmajā desmitniekā, kuru pilsoņi vēlētos atrast darbu Krievijā – darba migrantus piesaista zemais bezdarba līmenis, kultūras saiknes un attīstīts tehnoloģiju sektors.

Pēc temata

Darbs un nauda nav galvenais: Latvijas ĀM zina, ar ko piesaistīt reemigrantus
Te darba diena ilgst 14 stundas: reemigranti bēg no Latvijas atpakaļ uz ārzemēm
Noilgojusies pēc mazbērniem: deputāte no Grobiņas emigrē uz Īriju
Emigranti par Latviju: visus interesē tikai viens – vai bērns runā latviski

Galvenie temati