16:59 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Īrijā jau dzīvo trīs no četriem Grobiņas novada domes deputātes bērniem un septiņi no desmit mazbērniem.

RĪGA, 7. septembris – Sputnik. Grobiņas novada domes deputāte Elga Jonase (ZZS) nolēmusi nolikt mandātu sakarā ar pārvākšanos uz Īriju, vēsta Latvijas Avīze, atsaucoties uz pašvaldību.

Tāpat Jonase atstās kultūras pasākumu rīkotājas amatu novada kultūras namā "Robežnieki".

Pēc pašas Jonases sacītā, lēmumu emigrēt viņa pieņēmusi personīgu iemeslu dēļ – Īrija jau dzīvo trīs no četriem viņas bērniem un septiņi no desmit mazbērniem. Deputāte atzīmēja, ka vēlas vairāk laika pavadīt ar ģimenes locekļiem, kurus līdz šim viņa satikusi vien reizi gadā atvaļinājuma laikā.

Jonase strādās Grobiņu novada domē līdz 14. septembrim, pēc kā viņas mandātu pārņems ZZS pārstāvis Jānis Cipriķis.

Vidēji Latvija ik dienu zaudē 55 cilvēkus – 25 vīriešus, 22 sievietes un astoņus bērnus. Vislielākā emigrantu grupa ir personas 25-29 gadu vecumā (2014. gadā viņu daļa kopējā prombraucēju plūsmā sastādīja 18,2%, 2015. – 18%, 2016. – 17%). Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, latvieši emigrē lielākoties uz Lielbritāniju, Īriju, Vāciju un Norvēģiju.

Pēdējo 14 gadu laikā, pēc Baltijas valstu iestāšanās ES, Baltijas diasporas pārstāvji kļuva par ievērojamu Īrijas iedzīvotāju daļu. Pēc dažām aplēsēm latviešu skaits valstī sastāda ap 30 tūkstošiem. Šo cilvēku prombūtne arī kļuva ļoti manāma pašmājās: Lietuvā un Latvijā katram ir radinieks vai paziņa, kurš dzīvo Īrijā.

Pēc temata

No Latvijas aizbraukuši gandrīz 13 tūkstoši skolas vecuma bērnu
Uzmanību, Baltija aizveras: iedzīvotāji nodzeras vai emigrē
Mūrniece cer atgriezt aizbraukušos latviešus ar kolektīvā prāta spēku
Ekonomikas izaugsme neapturēs emigrāciju no Latvijas
Aizbraukt uz visiem laikiem nevar atgriezties

Galvenie temati