18:42 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Latvijā
Saņemt īso saiti
80

Sociālo tīklu apmeklētāji ir sašutuši par taksometru vadītājiem Rīgā. Īpašu sašutumu joprojām rada situācija galvaspilsētas lidostā.

RĪGA, 20. augusts — Sputnik. Problēma taksometru pakalpojumu cenu veidošanas jomā satrauc Latvijas iedzīvotājus jau vairāk nekā divus mēnešus.

Iepriekš vēstīts, ka 1. jūnijā taksometru kompānijas ieviesa "peldošos" tarifus, un pašvaldības vairs nevar noteikt cenu grieztus taksometru vadītājiem. Pārvadātāju apetīte ir augusi tiktāl, ka viņu izturēšanās un astronomiskās cenas joprojām tiek aktīvi apspriestas medijos un sociālajos tīklos.

Kāds Facebook lietotājs Gundars Ozols atzīmēja, ka lidostā, šķiet, atgriezušies trakie 90. gadi.

"Vakar, ielidojot Rīgā ar vakara reisu, iznāca noiet gar takšu rindu lidostā. Atsauca atmiņā 90tos… Klops un Rumbulas tirgus. Tas ir briesmīgi, ka pilsētas un valsts viesus sagaidām ar šādu pirmo iespaidu! Papildus tam, ka daudzi šoferi izskatās un uzvedās kā nesen iznākuši no ieslodzījuma vietām, par braucienu tūristiem tiek izkrāpts 40 un pat 50€… KAS NOTIEK???!

Vai tiešām nevar pieķerties un sakārtot šo lietu?! Varbūt kāds topošais vai palikt gribošais politiķis varētu aizdomāties izmantot šo vienkāršo, bet karsto jautājumu plusu pelnīšanai? Lūdzu, atbrīvojiet mūs no kauna viesu priekšā! Un atbrīvojiet mūs no deviņdesmitajiem!!! Mēs tur jau esam pabijuši…" – savā lapā Facebook uzrakstīja Gundars Ozols.

Diskusijā par aktuālo tēmu iesaistījās par Latvijas bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kura patlaban ieņem viesnīcas Hotel Roma pārvaldnieces amatu. Viņa pastāstīja, ko pamanījusi, vērojot taksometru stāvvietas iemītniekus viesnīcas tuvumā.

"Cik precīzs apraksts tam, kas notiek jau daudzus gadus taksometru jomā. Pie Hotel Roma vietas nomā Red Cab taksometri, kuru vadītāji vienmēr baltos kreklos, inteliģenti cilvēki.

Tiklīdz viņi aizbrauc ar klientiem, uzrodas tie, kas tiešām izskatās pēc deviņdesmito gadu izsitējiem — bez zobiem, netīri, krieviski runājoši. Kad viņus lūdz aizbraukt no svešām vietām, jo nevēlamies tik baisus skatus un apkrāptus savus viesus, seko krievisku lamu vārdu virkne, draudi un neadekvāta bļaustīšanās.

Mani tādi skati nenobaida, parasti panāku savu, tomēr iedomājieties to skatu pie Brīvības pieminekļa. Neviena no Rīgas domes struktūrām, kas par to varētu interesēties, nereaģē.

Un tā mēs ļaujam blamēt savu valsti un pilsētu," — atzīmēja Linda Mūrniece.

Atgādināsim, ka pēc vairākiem skandaloziem stāstiem par Rīgas taksometru vadītāju patvaļu Latvijas valdība jau izvērtē iespējas noteikt fiksētu tarifu vai "griestus" taksometra pakalpojumu cenām no lidostas Rīga, Rīgas dzelzceļa stacijas un Rīgas pasažieru jūras ostas, taču pagaidām nav izdevies šo problēmu atrisināt.

Pēc temata

Nevēlas vest uz Mārupi un nosaka negodīgas cenas: lidostas Rīga vadītāja par taksometriem
Taksometru iebraukšanas aizliegums pie Rīgas autoostas sadusmoja pasažierus
Taksometriem atceļ cenu griestus: Rīgā pieauguši tarifi
Rīgā varētu noteikt fiksētu maksu par taksometru no lidostas

Galvenie temati