22:56 21 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1115
  • RUB68.7300
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Dzeramā ūdens ražošanas un piegādes uzņēmumiem dažkārt pat neizdodas tikt galā ar pasūtījumiem – svelmes dēļ pieprasījums pārsniedz piedāvājumu.

RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Šovasar lielā karstuma dēļ dzeramā ūdens pieprasījums Latvijā pārsniedz piedāvājumu, vēsta portāls grani.lv.

Šo informāciju sniedza nozares pārstāvji.

Uzņēmuma Venden izpilddirektors Aldis Škutāns pastāstīja, ka firmai izdevies nodrošināt 90% pieprasījuma. Ļaunākajā gadījumā klienti saņem pasūtījumus nākamajā dienā.

Uzņēmējs skaidroja, ka agrākajos gados vidējā gaisa temperatūra jūnijā sasniegusi aptuveni +18 grādus, toties tagad Latvijas iedzīvotāji jūtas kā labākajos kūrortos Itālijā un Spānijā.

Viņš atzīmēja, ka uzņēmuma resursi ir ierobežoti gan no ražošanas, gan loģistikas viedokļa, tāpēc dažkārt neizdodas izpildīt visu pasūtījumu apjomu. Uzņēmums strādā trīs maiņās un dara visu iespējamo, lai piegādātu klientiem pasūtīto ūdeni.

Uzņēmuma Markol, dabīgā minerālūdens "Zaķumuiža" ražotāja, izpilddirektors Zigmārs Meija informēja, ka ūdens pieprasījums pieaudzis visos segmentos – mājās un ofisos, kur tiek piegādātas 18,9 litru pudeles, un veikalos.

Produkcijas pieprasījums sācis palielināties jau maijā un audzis visu vasaru. Dažkārt pieprasījums pārsniedza piedāvājumu, taču lielāko daļu pasūtījumu uzņēmums nodrošinājis.

Šonedēļ Latvijā tika izsludināts oranžais bīstamības līmenis anomālā karstuma dēļ.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka 2018. gada jūlijs bijis viens no trim karstākajiem novērojumu vēsturē – kopš 1924. gada. Vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza 19,8 grādus – par 2,4% pārsniedza mēneša normu. Turklāt tas bija otrs sausākais jūlijs XXI gadsimtā.

Iepriekš vēstīts, ka svelmes rezultātā krities ūdens līmenis hidroelektriskajos rezervuāros, kā rezultātā augušas elektroenerģijas cenas.

Pēc temata

Darba inspekcija lūdz nesūdzēties par svelmi
Ne zivju, ne gaļas: no karstuma cietušas arī Latvijas zivsamniecības
Karstuma dēļ Francijā apturēts vecākās AES reaktors
Bīstama svelme: Latvijā izsludināts oranžais bīstamības līmenis
Karstuma dēļ Latvijā un Lietuvā strauji pieaugušas elektroenerģijas cenas

Galvenie temati