03:23 19 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

Siltumnīcas rakšanas laikā traktorists atradis nesprāgušu mīnu, un vīri to atlikuši malā, lai nemaisās pa kājām, bet atcerējušies tikai pēc trim nedēļām.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Mālpils pagasta iedzīvotāja pastāstīja sociālajos tīklos, kā viņas strādnieks dārzā atradis nesprāgušu Otrā pasaules kara laiku lādiņu.

"Rīts. Man vīrs padarbojies zirgu stallī, dodas jau projām. Te mūsu strādnieks/labāunkreisāroka Kaspars tā starp citu Guntaram pajautā: "Klau, ko ar to bumbu darīsim?"" — pastāstīja Iveta Dzērve savā lapā Facebook.

Izrādījies, ka pirms trim nedēļām, rokot siltumnīcu, traktorists atradis nesprāgušu mīnu.

"Kā jau rūdīti vīri, džeki to nolikuši malā. Lai netraucē un pa kājām nemētājas," — piebilda sieviete.

Drīz vien notikuma vietā ieradušies Nacionālo bruņoto spēku sapieri, kuri aizveduši bīstamo priekšmetu drošai likvidācijai.

"Ņemot vērā ugunsbīstamo laika periodu un to, ka uz vietas šo lādiņu iznīcināt nebija iespējams, tas pareizā veidā tika nogādāts un iznīcināts piemērotā, drošā vietā. Šādā stāvoklī esošu nesprāgušu lādiņu neveiksmīgi nometot vai neveiksmīgi aizskarot uzspridzinātāja daļu, ir iespējamā tā detonācija. Jāuzsver, ka kustināt šo sprādzienbīstamo objektu bez speciālistu klātbūtnes nebija pareizi," — Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle pastāstīja portālam KasJauns.

NBS speciālisti apstiprināja, ka atrasts Otrā pasaules kara laiku lādiņš. Tā bija kumulatīva artilērijas mīna ar detonācijas mehānismu Spitback. Mīna paredzēta bruņu caursišanai. Aptuvenais sprāgstvielu apjoms tādā lādiņā sasniedz 500 gramus.

NBS pārstāvji pastāstīja, ka mīna, domājams, izšauta no vācu prettanku lielgabala Pak 40.    

Pēc temata

Otrā pasaules kara bumbas dēļ evakuēti aptuveni 10 tūkstoši berlīniešu
Tiesību uz kļūdu nav: Deir ez Zorā strādā sapieri ar suņiem
Albāņu sapieri demonstrē meistarību Latvijā
Igaunijas Jūras kara spēki atmīnēs jūru un atzīmēs kartēs bīstamos rajonus

Galvenie temati