16:40 16 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Latvijā
Saņemt īso saiti
57

Pagaidām glābējiem izdodas noturēt ugunsgrēku Talsu novadā drošības perimetra robežās, taču tas ir ļoti bīstams, tāpēc Latvija sūtīs ES valstīm palīdzības lūgumu – īpaši nepieciešami helikopteri.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Ugunsdzēsējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos Valdgales pagastā, ugunsgrēks joprojām ir bīstams drošības perimetra iekšienē, tāpēc Latvija lūgs ES valstu palīdzību. Šādu ēmumu pieņēmis Krīzes centrs ar vairāku ministriju un atbildīgo dienetsu atbalstu. Padomes sēdes translācija publicēta Ministru kabineta vietnē

Nepieciešamas iekārtas, kas paredzētas cīņai ar kūdras un meža ugunsgrēkiem, it īpaši atbalsts no gaisa — speciālie helikopteri. Latvijai jau palīdz Lietuvas bruņoto spēku helikopteris.

Palīdzības lūgumus saņems visas 29 Eiropas Savienības valstis.

Patlaban nekas neliecina, ka ugunsgrēks izcēlies tīšanas dedzināšanas dēļ, preses konferencē pastāstīja Kriminālpolicijas priekšnieks.

Tuvējā Stiklu ciema iedzīvotāji pagaidām nevar atgriezties mājās spēcīgo dūmu dēļ, taču šo lēmumu iespējams mainīt, ja vējš mainīsies.

Ugunsgrēks Talsu novadā turpinās jau nedēļu — glābēji saņēma izsaukumu pagājušajā otrdienā. Krīzes centra pārstāvji preses konferencē pastāstīja, ka sarežģītā ugunsgrēka dzēšana labākajā gadījumā ilgs nedēļu.

Liesma pārņēmusi vairāk nekā 1010 hektārus kūdras purva un meža. Twitter apmeklētājs Toms Bricis publicējis animāciju, kurā rāda, kā ugunsgrēks izplatījās 19., 21. un 22. jūlijā. Datus par ugunsgrēku savāca Eiropas Vides monitoringa programma Copernicus.

​Iepriekš vēstīts, ka ugunsgrēka likvidāciju apgrūtina mainīgais vējš, kura dēļ liesmu un dūmu izplatīšanās ir neproglnozējama. Dūmi šajā rajonā redzami pat no kosmosa.

Pēc temata

Kūdras ugunsgrēks Talsu novadā: liesmas izplatās
Plašs ugunsgrēks Valdgales pagastā: deg kūdra un mežs
Noskaidrots Olainē sadegušo ķīmisko vielu apjoms
Miljona vērts ugunsgrēks: aprēķināti uguns radītie zaudējumi Ādažu poligonā

Galvenie temati