23:58 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Bērns. Foto no arhīva

Trešdaļa Latvijas vecāku sit bērnus

CC BY 2.0 / Beatrice Murch / Child
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

Katrs trešais Latvijas vecāks piemērojis fizisku spēku bērnu audzināšanā, taču vairāk par pusi uzskata, ka bērnu sišana ir nepieļaujama.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka disciplinēt bērnu ar sišanu ir pieļaujami, un sargāt svešus bērnus no sišanas nedrīkst, liecina Labklājības ministrijas dati.

Pētījuma gaitā Labklājības ministrija noskaidroja, ka 32% aptaujāto vecāku savu bērnu audzināšanā pielietojuši fizisku spēku, savukārt 47% respondentu uzskata, ka atsevišķās situācijā bērnus var audzināt ar sišanu.

"Varētu šausmināties par to, bet, ja skatāmies dinamikā, situācija tomēr mainās. Šogad pētījumā vairāk vecāku uzskata, ka tas nav pieļaujams," — atzīmēja labklājības ministrs Jānis Reirs sarunā ar Skaties.lv.

Pēc viņa sacītā, vecāki pamato fiziska spēka pielietošanu ar savām emocijām vai bērna vainu, kā arī ar pārliecību par to, ka sodīt bērnu ar sišanu ir efektīvi.

Pētījuma gaitā, tostarp, izrādījies, ka sabiedrībā pastāv augsta tolerance pret vardarbību, jeb vairums cilvēku neiejaucas, ja redz, ka bērnam iesituši. Daudzi uzskata, ka tā ir ģimenes privātā lieta, norādīja Reirs. Viņš piebilda, ka bērnu sodīšana ar fiziskā spēka piemērošanu Latvijā ir aizliegta ar likumu.

"Pirmo reizi tiek atzīmēta skolas nozīme, bērni atzīmē to, ka tiek runāts par tiesībām. Ir interesanti, ka aptaujā neviens nevarēja pateikt, kas ir ANO konvencija, bet tas, ka skolās runā par tiesībām un pienākumiem, tas ir pozitīvi," — norādīja Reirs.

Pēc temata

Liepājā tēva vardarbības rezultātā zēns zaudēja atmiņu
Latvijā noklusē vardarbību pret bērniem

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  54