00:42 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Klimata izmaiņas

Kučinskis piedāvā fermeriem apdrošināt laukus no sausuma

CC0 / pixabay
Latvijā
Saņemt īso saiti
11

Latvijas fermeri gandrīz nemaz neapdrošina laukus, apdrošināšanas kompānijas gandrīz nepiedāvā šādus pakalpojumus, savukārt laikapstākļi šogad atkal draud atstāt valsti bez ražas.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Nepieciešams modelēt fermeru atbalsta mehānismu, lai veicinātu lauku apdrošināšanu plūdu vai sausuma gadījumiem, paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis LTV intervijā programmai Rīta Panorāma.

Šonedēļ Kuldīgas novada dome palūdza Latvijas Ministru Kabinetam izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecībā: lietus lielākajā daļā novada pēdējo reizi lijis 3. maijā, un ilgstošā sausuma dēļ cietuši gan graudu audzētāji, gan lauksaimnieki, gan lopkopji.

Pērn ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā tika izsludināts Latgalē, Vidzemes un Zemgales daļās stiprā lietus dēļ, kurš noveda pie plūdiem. Šī paša iemesla dēļ situācija mežsaimniecībā tika atzīta par katastrofisku visā Latvijā.

Uz jautājumu par iespēju izsludināt ārkārtas stāvokli Kučinskis atbildēja, ka pats par sevi šāds paziņojums neko nenozīmē. Galvenais ir atrast problēmu risinājumu.

Pēc viņa sacītā, šobrīd jāpadomā par divām lietām. Pirmkārt, jāsavāc informāciju par radušos situāciju, kaut gan aprēķināt zaudējumus šoreiz varētu būt grūtāk, nekā pēc plūdiem. Otrkārt, jāvienojas un jāmodelē, iespējams, atbalsta mehānisms, kas ļaus veicināt lauku apdrošināšanu.

Zemkopības ministrijas dati par pērno rudeni liecina, ka Latvijā apdrošināti bija tikai 3,75 lauku, Latgalē — 0,17%. Kompensāciju dabas stihijas gadījumos piedāvāja tikai divas polises.

Pēc temata

Latvijas HES nopelnīja uz plūdu rēķina, bet fermeri varētu saņemt OIK peļņu
Eiropas Savienība dod par maz naudas Latvijas zemniekiem
Latvijas lauki neizdzīvos bez lauku strādniekiem no Ukrainas un Baltkrievijas

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  56