04:26 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Iepriekš pametis partiju "Vienotība" politiķis Anrijs Matīss, tagad atvadījies no visa šī politiskā spēka frakcijas.

RĪGA, 15. jūnijs — Sputnik. Latvijas tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) demisijas jautājums kļuvis par iemeslu tam, ka politiķis Anrijs Matīss pametis Frakciju "Vienotība", raksta Mixnews.lv.

Jau ziņots, ka Saeimā tika iesniegts projekts par Tieslietu ministrijas vadītāja Rasnača demisiju. Iesniegumu par neuzticības izteikšanu ministram parakstīja 16 deputāti no opozīcijas partijām "Saskaņa" un "No sirds Latvijai", kas arī ārpusfrakciju deputāti, ieskaitot Romānu Mežecki. Nepieciešamais parakstu skaits ir savākts, tāpēc Saeimai būs jāizskata šīs priekšlikums.

Lieta tāda, ka pēc maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības, Saeimas deputātiem radušās pretenzijas pret tieslietu ministru. Rasnača demisijas pieprasījuma anotācijā tika minēts, ka viņš vāji vai vispār neveic Maksātnespējas administrācijas uzraudzību, turklāt netiek kontrolēta sistēmas attīstība.

"Vienotības" parlamentārā frakcija iecerējusi liegt atbalstu opozīcijai un balsot pret Rasnača demisiju, ievērojot koalīcijas līgumu.

Matīss bija viens no deputātiem, kuri uzskata, ka Tieslietu ministrijas vadītājam tomēr jāpamet amats. Šī iemesla dēļ Matīss nolēma, ka viņam pašam jāizstājas no "Vienotības" frakcijas. Deputāts uzsvēra, ka tas noticis pēc viņa paša vēlēšanās.

"Es pats uzrakstīju iesniegumu", — viņš teica.

Jūnija sākumā partiju "Vienotība" pametis Eiroparlamenta deputāts Artis Pabriks. Viņš pievienojies apvienībai "Attīstībai / Par!".

Pabriks norādīja, ka tas bija grūts lēmums, taču skaidroja, ka veco politiķu laiki ir pagājuši, bet "Vienotība" joprojām nespēj ar to samierināties, un tas būtiski ietekmē partijas lēmumus.

"Vienotība" parādā nepalika un sakarā ar Pabrika aiziešanu publicēja paziņojumu medijiem ar nosaukumu "Pašlabuma meklētāju laikam Latvijas politikā ir jābeidzas". "Vienotības" valdes priekšsēdētājs paziņojumā norādīja, ka Pabriks vairāk nekā divus gadus nav piedalījies partijas darbā un viņa aiziešana nevienam pārsteigumu nesagādāja.    

Pēc temata

Vārdu apmaiņa: Pabriks aiziet no "Vienotības"
Varasvīru ērkšķainais ceļš: vai tiešām Saskaņai un ZZS nāksies vienoties
ZZS un Rīcības partija pieķerti nelikumīgu ziedojumu saņemšanā

Galvenie temati