22:14 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
71

Latvijas Aizsardzības ministrija un Zviedrija 2017. gadā noslēdza sadarbības vienošanos, kura ietvaros puses grasās veikt savstarpējos militāros iepirkumus.

RĪGA, 12. jūnijs — Sputnik. Latvijas un Zviedrija savstarpēji iegādāsies munīciju granātmetējiem. Šāds formāts ļauj iegādāties munīciju Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām par ekonomiski izdevīgākām cenām, vēsta rus.tvnet.lv.

Latvijas Aizsardzības ministrija noslēgusi vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru Fоrsvarets Materielverk par savstarpēju dalību munīcijas iegādē priekš prettanku ieročiem Carl Gustav.

Vienošanās par munīcijas iegādi Zviedrijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas bruņotajiem spēkiem noslēgta uz septiņiem gadiem. Tā ietvaros Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēku vajadzībām plānots iegādāties dažāda veida munīciju, kura paredzēta bruņojumā esošajiem 84 milimetru granātmetējiem Carl Gustav. Munīciju piegādās uzņēmums SAAB Dynamics AB.

Šis iepirkums ir pirmais Latvijas Aizsardzības ministrijas un Zviedrijas sadraudzības projekts, kurš tiks īstenots 2017. gada janvārī noslēgtā līguma ietvaros.

Lai nodrošinātu Latvijas armijas nepieciešamības joprojām paliek spēkā 2014. gada jūnijā uz pieciem gadiem noslēgtais ar pagarināšanas tiesībām vēl uz diviem gadiem līgums starp uzņēmumu SAAB Dynamics AB, Eiropas Aizsardzības aģentūru, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Čehiju un Poliju, kura ietvaros Eiropas Aizsardzības aģentūra darbojas kā centralizēta iepirkumu struktūra.

Latvijas aizsardzības budžets 2018. gadam sastāda 576,34 miljonus eiro, kas ir par 126,8 miljoniem vairāk, nekā pirms gada. No šīs summas 43% aizies investīcijās, 24% — uzturēšanai un 33% — personālam. Tādējādi šogad Latvijas sasniegs NATO pieprasītos aizsardzības izdevumus 2% apmērā no valsts iekšējā kopprodukta (IKP).    

Pēc temata

Akceptēts Latvijas un ASV savstarpējs līgums par iepirkumiem aizsardzības vajadzībām
ASV piegādājušas Latvijas armijai pirmo radiolokatoru
Latvija iztērēs 108 miljonus eiro ieroču iegādei Izraēlā
Ja rīt sākas karš: Aizsardzības ministrija izstrādājusi rīcības plānu

Galvenie temati