10:37 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Latvijā izstrādāti likuma grozījumi, kuri paredz, ka televīzijas pakalpojumu galvenajās paketēs 90% satura ir jābūt ES valodās, līdz ar to, krievu valodas to vidū nav.

RĪGA, 19. maijs – Sputnik. Latvijas varas iestādes veic informācijas telpas tīrīšanu diskriminējošu likumu pieņemšanas ceļā. Grozījumi, kuri paredz, ka televīzijas pakalpojumu galvenajās paketēs 90% satura ir jābūt ES valodās, ir atklāts vārda brīvības pārkāpums un krievvalodīgo iedzīvotāju interešu apspiešana, paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksandrs Lukaševičs, vēsta RIA Novosti.

Ar šādu paziņojumu Krievijas diplomāts uzstājās EDSO Pastāvīgās padomes sēdē.

Latvijas Saeima 3. maijā iesniedza komisiju izskatīšanai likuma grozījumus, kuri paredz, ka televīzijas pakalpojumu galvenajās paketēs 90% satura ir jābūt ES valodās, līdz ar to, krievu valodas to vidū nav. Tādējādi likumprojekta iniciatori grasās ierobežot "Krievijas propagandu Latvijā".

"Latvija attiecas pie tām EDSO valstīm, kur diskriminējošu likumu pieņemšana kļuvusi par vienu no izplatītākajiem veidiem kā attīrīt informācijas telpu no citādas domāšanas. Tiek rosināta mediju jomas "primitivizācijas" politika, kurā vieta ir tikai diviem informācijas tipiem: "slikta" – jebkāds pozitīvs par Krieviju, "laba" – Krievijas kritika, kas robežojas ar apmelošanu," — paziņoja Lukaševičs.

Pēc viņa sacītā, likuma grozījumi Latvijā, kuri spēj ievērojami ierobežot televīzijas apraidi krievu valodā, ir atklāts vārda brīvības pārkāpums un Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju interešu apspiešana.

"Tas ir atklāts vārda brīvības, informācijas avota izvēles tiesību pārkāpums un kārtējais Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju interešu noniecināšanas piemērs. Acīmredzami, Rīgā vēlas ierobežot piekļuves iespējas alternatīvam viedoklim, noslēgt savu sabiedrību oficiālos rāmjos," — paziņoja Lukaševičs.

Pastāvīgais pārstāvis norādīja uz to, ka situācija ar cilvēktiesībām Latvijā neizbēgami degradē, un aicināja EDSO dalībvalstis, it sevišķi Eiropas Savienības locekļus, kā arī Augstāko komisāru nacionālo mazākumtautību lietās un mediju brīvības pārstāvi "ietekmēt Latviju tās tiesību sargāšanas pienākumu nepārtrauktā pildīšanā".

Pēc temata

Latvijas Saeima izskatījusi likumprojektu par Krievijas TV apraides samazināšanu
Kāpēc Latvijā vēlas aizliegt Sputnik fotogrāfijas
"Tā ir cenzūra!": latviešu žurnālisti samulsuši par liegumu lietot Sputnik materiālus
LTV nostājas informācijas brīvības pusē un no Sputnik materiāliem neatteiksies
Kas aizliedzis Latvijas sabiedriskajiem medijiem izmantot Sputnik materiālus

Galvenie temati