21:44 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Latvijā
Saņemt īso saiti
76

Aizvadītā gada decembrī uzņēmums jau ieķīlājis tramvaju sastāvus, tramvaju līnijas, sliežu ceļus, tehniku un iekārtas.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pašvaldības uzņēmums SIA "Rīgas satiksme" maija sākumā ieķīlājis sešus autobusus Solaris Urbino, vēsta rus.db.lv, atsaucoties uz Lursoft klientu portfeli.

Tramvajs Rīgā
© Sputnik / Сергей Мелконов

Ķīla reģistrēta 3. maijā par labu Polijas uzņēmumam Solaris Bus & Coach S.A, maksimālā prasības summa sastāda 67,5 miljonus eiro. Pērnā gada decembrī "Rīgas satiksme" jau reģistrējusi vairākas komerciālās ķīlas, tostarp tramvaju sastāvus, tramvaju līnijas, sliežu ceļus, tehniku un iekārtas.

Uzņēmums apstiprināja, ka ķīla patiešām reģistrēta, taču tas ir viens no līguma noteikumiem par jauno autobusu piegādi. "Jauno autobusu apmaksu "Rīgas satiksme" veiks 10 gadu laikā, un noslēgtais līgums paredz, ka ķīlu veido paši autobusi, gadījumā, ja norēķins netiks veikts vai radīsies citas grūtības," – paskaidroja kompānijas pārstāve Baiba Bartaševiča.

Tātad visi 70 autobusi, tiklīdz tie sāks kursēt pa pilsētu, tiks reģistrēti kā ķīla. 2013. gadā noslēgtais līgums paredz 175 autobusu piegādi par summu 75,8 miljonu eiro apmērā. Patlaban piegādāti 140 autobusi, un atlikušie 35 transporta līdzekļi tiks piegādāti līdz nākamajam gadam.

Iepriekš vēstīts, ka 10. aprīlī Rīgā sāka kursēt jauni autobusi. Pirmie maršruti, kuros tie izmantoti, bija Nr.1 Abrenes iela-Berģuciems un Nr.21 no Imantas uz Juglu.

Pēc temata

Rīgā nosaukts ārvalstu pensionāru skaits, kuri izmanto bezmaksas transportu
Pērn Rīgas Satiksme gandrīz uz pusi samazināja zaudējumus
Pūce: Rīgas dome uzdāvinājusi "Rīgas satiksmei" 100 miljonus eiro

Galvenie temati