20:15 07 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Latvijā
Saņemt īso saiti
90

Skolotāji Jūrmalā sola negodināt Lielā Tēvijas kara veterānus, nesvinēt 9. maiju, neuzdot darbus par krievu literatūru vai Krievijas vēsturi. Pretējā gadījumā viņi var zaudēt darbu.

RĪGA, 27. aprīlis — Sputnik. Krievu skolu pedagogi Jūrmalā spiesti parakstīt ar direktoru lojalitātes līgumus, ar kuriem uzņemas saistības neorganizēt "nekādus prokrieviskus konkursus un svētkus", ziņo Press.lv.

Pie tādiem pieder ne tikai Lielā Tēvijas kara veterānu godināšana vai 9. maija svētki, bet arī sacerējumi par krievu valodu un literatūru, Krievijas vēsturi, pasākumi sadarbībā ar Latvijas Krievu kopienu vai Krievijas vēstniecību.

"Pie manis vērsās vairāku pilsētas krievu skolu pasniedzēji un anonīmi pastāstīja par šiem līgumiem. Savulaik biju Jūrmalas domes Izglītības komitejas priekšsēdētājs, tāpēc jau sirdi izkratīja man, — pastāstīja pazīstamais sabiedriskais darbinieks Jānis Kuzins. — Savulaik, kad biju komitejas vadītājs skolās, gluži pretēji, aktīvi svinējām 9. maiju, notika tikšanās ar veterāniem, krievu valodas un literatūras konkursi. Tagad viss ir otrādi. Pie tam no skolotājiem tiek prasīta informācijas neizpaušana par līgumiem. Līguma noteikumu pārkāpuma gadījumā skolotāji apņemas pēc pašu vēlēšanās pamest skolu."

Pēc Kuzina domām, iniciatīvu par slepenajiem līgumiem uzspiedusi nevis Izglītības ministrija, bet gan Jūrmalas dome.

Šosestdien pl. 12.00 Jānis Kuzins aicina visus, kam dārga Lielā Tēvijas kara piemiņa, apmeklēt sestdienas talku brāļu kapos Kauguros. Tā notiks jau 15. gadu no vietas.

"Arī "Nemirstīgā pulka" akcija 9. maijā noslēgsies šajos brāļu kapos. Tā sāksies pie Slokas autoostas pl. 18.00. Akcija notiks trešo gadu. Pērn mēs gājām pa pilsētas centru — no Dzintaru koncertzāles līdz brāļu kapiem Bulduros. Šoreiz izvēlējāmies citu maršrutu. Ne tāpēc, ka kāds gribētu mūs paslēpt no tūristu acīm — Kauguros dzīvo lielākais akciju dalībnieku skaits. Daudziem gadu nasta apgrūtina ceļu līdz Dzintariem…"

Jāpiebilst, ka Kuzins vēl nav saņēmis atļauju pasākumam.

"Paskatīsimies, vai Jūrmalas dome to šogad saskaņos? Sagaidāms ir jebkas…" — piebilda sabiedriskais darbinieks.

Starp citu, Jūrmalas pedagogiem jau paziņots, ka piedalīšanās "Nemirstīgajā pulkā" arī ir aizliegta.    

Pēc temata

Igaunis atlaists no darba par NATO kritizēšanu
Kāpēc Melnais Kārlis atklājis skolotāju medību sezonu
Kaziņņiks par pēcpadomju šizofrēniju un sirmo sovjetizmu, kas nogremdēs Latviju
Spēlītēm reizēm pienāk gals: DP parunāja ar Karajevu par "politisko darbību"

Galvenie temati