00:44 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Latvijā
Saņemt īso saiti
53

Pētījums liecina, ka nepilna gada laikā valsts iedzīvotāju skaits samazinājies par 21 tūkstoti cilvēku.

RĪGA, 19. aprīlis — Sputnik. Latvija zaudējusi divas pozīcijas un ieņēmusi 105. vietu no 136 pasaules spēcīgāko armiju reitingā, ko sastāda starptautiskā analītiskā kompānija Global Firepower.

Kompānijas dati liecina, ka Latvijas militārās tehnikas apjomi kopš pērnā gada nav mainījušies: GKS veido četri helikopteri un četras transporta lidmašīnas. Armijas spēkus veido 250 bruņutransportieri un 20 buksējamās artilērijas vienības. JKS veido 18 vienības, kuru vidū ir 11 patruļas kuteri un seši mīnu kuģi.

Armijas dienestam joprojām ir derīgi 850 tūkstoši cilvēki, taču iedzīvotāju kopējais skaits samazinājies no 1 miljona 966 tūkstošiem līdz 1 miljonam 945 tūkstošiem. NBS personālsastāvu veido 17 155 cilvēki, kuru vidū 8 tūkstoši ir rezervistu. Militārais budžets — 280 milj. dolāru.

Latvijai ir arī divas ostas un 42 ekspluatējami lidlauki. Atskaite liecina, ka civilo kuģu skaits pieaudzis līdz 65. Ceļu seguma platība — 72,4 tūkstoši kvadrātkilometru, dzelzceļu sliedes — 2239 km.

Igaunija pacēlusies no 110. vietas uz 108. Lietuva joprojām ieņem 95. vietu.

Militārā potenciāla vērtējumam tiek izmantoti 55 parametri, kuri skar rūpniecības un zinātnes attīstību, bruņojuma un tehnikas rezerves, mobilizācijas rezervi, ģeogrāfisko stāvokli utt.

Valsis, kurām nav izejas pie jūras, netika sodītas par flotes trūkumu, toties jūras valstis zaudēja balles, ņemot vērā flotes bruņojuma daudzveidības trūkumu. Tāpat NATO valstis saņēma bonusu, pateicoties iespējai izmantot alianses kopējo resursu līdzekļus. Valsts politiskā sistēma un militāro līdera pozīciju raksturs netika ņemti vērā.

Pirmās vietas reitingā saņēmušas ASV, Krievija, Ķīna, Indija un Francija. 

Pēc temata

Cik liela ir Krievijas armija?
Eksperts: Baltijas valstīm NATO ir sava specializācija
Desmitiem miljonu aizsardzībai: Latvija turpinās audzēt militāro budžetu
Latvijas armija nevar iesaukt karavīrus iedzīvotāju slikto zobu dēļ

Galvenie temati