05:28 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

Lēmums par iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā tika pieņemt jau vasaras sākumā.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Lai valdība varētu pieņemt lēmumu par iepakojuma depozīta sistēmu, no sākuma ir jāsaprot, cik nāksies ieguldīt un kā tas atmaksāsies, paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis telekanālā LNT.

Iepakojuma depozīta sistēma, kura izstrādāta lielākoties uz Igaunijas un Lietuvas pieredzes, attieksies uz ūdens, bezalkoholisko dzērienu un zema alkohola satura dzērienu taras, kura izgatavota no PET, stikla un metāla. Sistēma ļaus cilvēkiem atgriezt 10 centus no katras iepakojuma vienības, savukārt atsevišķas preces varētu kļūt dārgākas.

Ienākumi plānoti no dzērienu ražotāju un pārdevēju dalības iemaksām, no nepieprasītā un neizmaksātā depozīta par nesavākto iepakojumu un no ievākto iepakojumu realizācijas peļņas.

Kučinskis noliedza, ka viņa pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība bloķē depozīta sistēmas ieviešanu. Skaidrojot šī jautājuma lēno virzību, viņš paziņoja, ka nepieciešama detalizēta analīze, un novilka paralēli ar obligātās iepirkuma komponentes sistēmu (OIK). Pēc viņa sacītā, ieviešot OIK, visi cerēja, ka tas būšot "zaļās" enerģijas un dabas atbalsts, taču "mēs pamodāmies pavisam citā situācijā".

Premjers pateica, ka mēneša laikā par iepakojuma depozīta sistēmu notiks pārrunas, un lēmums tiks pieņemts vasaras sākumā.    

Pēc temata

Anglijas baznīca piedāvā draudzei "Lielo plastmasas gavēni"
Vērtīgie atkritumi: augs atkritumu izvešanas izmaksas
Ādažos sūdzas par NATO karavīru "cūcību"
Atkritumu bizness: Latvijā gadiem ilgi glabājas atkritumi no Ķīnas un citām valstīm

Galvenie temati