23:22 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
SS leģionāru maršs Rīgā

Krievijas vēstniecību Latvijā pārsteigusi Waffen SS līdzskrējēju stūrgalvība

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
118

Krievijas vēstniecība Latvijā paudusi savu viedokli par Waffen SS leģionāru un viņu sekotāju maršu Rīgā, 16. martā.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Krievijas vēstniecība Latvijā novērtējusi Waffen SS leģionāru un viņu sekotāju maršu Rīgā kā "bēdīgu faktu", teikts Krievijas diplomātiskās misijas lapā Facebook.

Publikācijā teikts, ka spītīgie centieni godināt tos, kuri vainojami par nacistiskās ideoloģijas nevainīgo upuru bojāeju un ciešanām, var atstāt tikai patiesu jebkura saprātīgi domājoša cilvēka nepatiku.

Leģionāru maršs notika Rīgā 16. martā. Šī diena tiek uzskatīta par neoficiālu Waffen SS latviešu leģiona piemiņas dienu. Latvijas policijas rīcībā esošie dati liecina, ka gājienā piedalījušies aptuveni 1500 cilvēki.

Iepriekš vēstīts, ka pasākums noritējis mierīgi, tikai pie Brīvības pieminekļa izcēlušies daži konflikti, kuru rezultātā aizturēti divi cilvēki. Aizturēts ārvalstnieks ar plakātu "Viņi nogalināja ebrejus". Vēl viens cilvēks tika aizturēts par atrašanos alkoholiskā reibuma stāvoklī.

Krievijas Ārlietu ministrija piektdien savā paziņojumā strikti nosodīja Waffen SS leģionāru maršu Rīgā, nosauca to par "kaunpilnu sanāksmi" un pauda cerību, ka pasaules sabiedrība skaidri un principiāli nosodīs notiekošo Latvijā.

Krievijas diplomāti pievērsa arī uzmanību tam, ka gājienu atbalstīja Latvijas valdošās koalīcijas deputāti, kuri, kā teikts resora paziņojumā, "gādīgi rūpējās par nevainīgajiem upuriem un brīvības aizstāvjiem" — brīvprātīgā latviešu SS leģiona veterāniem, kuri pastrādājuši masveida noziegumus pret cilvēci. 

Pēc temata

Nav aizmirsuši SS "ideālus": Rīgā startēja leģionāru maršs
Vēsturnieks: Waffen SS ir nacistu armija
Waffen SS diena Latvijā: "vēsturiskais taisnīgums" joprojām nav atjaunots
"Nacistiem neklanīsimies". Veterāni – par Hitlera līdzskrējēju glorifikāciju

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  51