06:36 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Latvijā
Saņemt īso saiti
84

Degi Karajevs ir pirmā mītiņa pieteicējs par bilingvālās izglītības saglabāšanu Latvijā.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Cīņas aktīvistu par bilingvālās izglītības saglabāšanu nacionālo mazākumtautību skolās Degi Karajevu izsauca uz sarunu Latvijas Drošības policija. Par to viņš pats paziņoja sociālajā tīklā Facebook.

"Tikko piezvanīja no "privātā numura" (netika noteikts) un "oficiāli" izsauca uz sarunu Drošības policijā. Es pieprasīju atsūtīt oficiālu ierakstītu vēstuli, jo neuzskatu zvanu no nezināma numura no nepazīstama cilvēka par oficiālu izsaukumu," uzrakstīja Karajevs.

Degi Karajevs ir pirmā mītiņa pieteicējs par bilingvālās izglītības saglabāšanu Latvijā.

Janvāra beigās Latvijas Ministru Kabinets atbalstīja grozījumus par pilnu skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā. Mazākumtautību skolā saglabāsies iespēja mācīties dzimto valodu, literatūru un priekšmetus, kas saistīti ar kultūru un vēsturi. Reformu paredzēts pabeigt 2021./2022. mācību gadā.

Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji uztvēra reformu ārkārtīgi negatīvi. Portālā Manabalss.lv sākās parakstu vākšana par bilingvālās izglītības atbalstu. Viena no petīcijām savāca nepieciešamo balsu skaitu Saeimas izskatīšanai, taču beigās tā tika noraidīta.

Latvijas Krievu savienības partija izstrādāja likumprojektu par nelatviešu skolu autonomijas ieviešanu, taču Ombudsmeņa birojs, Tieslietu ministrija, Izglītības ministrija un Saeimas Juridiskais birojs sniedza negatīvas atsauksmes dokumentam, un Centrālā vēlēšanu komisija atteica parakstu vākšanai tā atbalstam.

Krievu skolu aizstāvji arī veica vairākas protesta akcijas, kārtējais mītiņš notika 10. martā.    

Pēc temata

Propaganda nav padarījusi Baltijas valstu iedzīvotājus par rusofobiem
Kaziņņiks par pēcpadomju šizofrēniju un sirmo sovjetizmu, kas nogremdēs Latviju
Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi mazākumtautību skolu pāreju uz latviešu valodu
Var, taču nevēlas: par ko Ušakovs pārdeva krievus valdošajām latviešu elitēm

Galvenie temati