00:46 26 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB72.7646
Termometrs

Anomāls aukstums no Krievijas virzās uz Latviju

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Latvijā
Saņemt īso saiti
116

Latvijas sinoptiķi prognozē, ka nākamnedēļ termometra stabiņš nolaidīsies zemāk par trīsdesmit grādiem: visvairāk to izjutīs Vidzemē un Latgalē.

RĪGA, 21. februāris — Sputnik. Pēc sinoptiķu prognozēm, šīs nedēļas otrā pusē Latvijā būs vēl aukstāk, nekā tās sākumā, taču stiprāki sali ir gaidāmi nākamnedēļ, ziņo Mixnews.lv.

Meteo.lv savā Twitter vēsta, ka gaisa temperatūra Latvijā naktī jau pazeminājās līdz —21…-22 grādiem.

​Piektdien 23. februārī Latvijā gaidāms sniegs un putenis. Ciklons no jūras nesīs nokrišņus. Snigs diezgan intensīvi, tomēr nedēļas nogalē nokrišņu intensitāte samazināsies. Tikai Rīgas apkaimē un Rīgas piekrastē joprojām būs gaidāma stipra snigšana. Lielākajā Latvijas teritorijā nokrišņi būs ļoti mēreni un spīdēs saule. Dienā termometra stabiņš nolaidīsies līdz —6… —11 grādiem, bet naktī zemāk par —20 grādiem.

Sinoptiķi brīdina, ka nākamnedēļ sals var sasniegt —32 grādu atzīmi, tomēr tāds aukstums prognozēts galvenokārt naktīs Vidzemē un Latgalē. Stiprs ilgstošs aukstums ieradīsies Latvijā no Krievijas un, iespējams, kļūs par rekordlielu temperatūru februāra beigās un marta sākumā.

Meteorologs Jānis Trallis apstiprināja šo informāciju savā Twitter lapā. Viņš informē, ka nākamnedēļ Latviju sagaida viens no lielākajiem aukstuma viļņiem pēdējās desmitgadēs.

Jau ziņots, ka no 2017. gada 1. oktobra līdz 2018. gada 15. janvārim Latvijā no ķermeņa atdzišanas miruši 35 cilvēki. 12 cilvēku mirstīgas atliekas tika atrastas uz ielas, 6 līķi atrasti telpās. Vēl 17 mirušo atrašanas vietas netika precizētas. Aukstuma upuru vidū bija 26 vīrieši un deviņas sievietes. Lielākā daļa bojāgājušo lietoja alkoholu.    

Pēc temata

Dabas niķi: Maskava sniegputeņa varā
Fenologa prognoze piepildās: februārī Latvijā gaidāms sniegs un sals
Sinoptiķi prognozē siltu pavasari un plūdus Latvijā

Galvenie temati