18:39 29 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Latvijā
Saņemt īso saiti
18

Elektroenerģijas rēķini varētu izprovocēt Latvijā valdības krīzi – opozīcija vāc balsis par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Parlamenta opozīcija pieprasa ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju, ja viņš nenomierinās lauksaimniekus, vēsta TVNet.

Pēdējās dienās, kad patērētāji saņēma elektrības rēķinus, ekonomikas ministra ieviestais jaunais elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) modelis un ministrs tiek kritizēti no visām pusēm. Par to, ka jaunās cenas ir īsta laupīšana, ziņo gan lauksaimnieki, gan ceļu būves uzņēmumi, gan parasti pilsētnieki, un pat luterāņu baznīca.

Opozīcija savākusi trešo daļu deputātu parakstus, lai iniciētu ministra demisiju, un pieprasīja šo jautājumu iekļaut Saeimas dienas kārtībā 2. marta sēdē.

Par situāciju uztraucas ne tikai opozīcija — Ašeradenu uz frakcijas sēdi uzaicinājuši arī koalīcijas locekļi no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).

"Mēs saprotam, ko nozīmē balsošana par neuzticēšanos ministram, — tā būtu valdības krīze. Mūsuprāt, pagaidām krīzes vēl nav," — teica ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Vakar ministrs sasauca sanāksmi, kurā uzaicināja visas ieinteresētās puses. Tāpat vakar viņš ticies ar premjeru Māri Kučinski.

 

Pēc temata

Zemnieku elektrības rēķinus apspriedīs ministra sapulcē
Neatkarības gadi iemācījuši Latvijas iedzīvotājiem taupīt elektrību
Darba devēji Latvijā sadumpojušies pret "zaļo reketu"
Krišjānis Kariņš: jaunās elektrības subsīdijas ir "tautas slaukšana"

Galvenie temati