02:14 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
22

Pirmo reizi deviņos gados European Best Destinations rīkotā konkursa Eiropas labāko tūrisma maršrutu pieciniekā iekļuvusi Rīga.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Rīga izcīnījusi augsto piekto vietu sacensībās par 2018. gada Eiropas labākā tūrisma galamērķa prestižo European Best Destinations titulu.

Eiropas labākais tūrisma maršruts tiek noteikts jau devīto gadu pēc kārtas, Rīga piedalās balsošanā otro reizi. Konkursu rīko Eiropas organizācija European Best Destinations, kas tika izveidota tūrisma un kultūras atbalstīšanai Eiropā.

Šogad labāko tūrisma galamērķu pieciniekā iekļuva spāņu pilsēta Bilbao, franču pilsēta Kolmara, horvātu Hvaras sala un Rīga, savukārt par labāko maršrutu šogad tika atzīta poļu pilsēta Vroclava. Kopumā visas 20 konkursa dalībvalstis saņēmušas vairāk nekā 320 tūkstošus balsu no 162 valstīm.

Par Rīgu nobalsojuši gandrīz 30 tūkstoši cilvēku Latvijā un ārzemēs.

"Latvija uz citu konkursa dalībvalstu fona ir salīdzinoši maza ar nelielu skaitu iedzīvotāju, tādēļ nonākt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā ir liels panākums. Lai balsotu par Rīgu, apvienojās gan Rīgas iedzīvotāji, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, mūsu partneri un tūrisma nozares pārstāvji. Ievērojamu atbalstu — 64% balsu — Rīga saņēmusi no balsotājiem ārvalstīs, kas liecina, ka tūristiem Rīga ir iecienīts un aizraujošs galamērķis jau šobrīd. Būt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā nozīmē ievērojamu publicitāti un atbalstu Rīgas popularizēšanai ārvalstīs 2018.gadā, kas ir īpaši zīmīgi šogad — Latvijas simtgades jubilejas gadā," — norādīja Rus.db.lv Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Pēc temata

Pēc popularitātes Rīga apsteigusi horvātu Rovinju un spāņu Nerhu
Nobalso: Rīga var kļūt par Eiropas labāko tūrisma galamērķi
Rīgu vēlas padarīt klusāku

Galvenie temati