10:22 16 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Sardzes tornis cietumā

Par spiegošanu apsūdzētais dzelzceļnieks atbrīvots pret parakstu par neizbraukšanu no valsts

© CC0 / pixabay
Latvijā
Saņemt īso saiti
66

Tiesa atbrīvojusi no apcietinājuma dzelzceļnieku Aleksandru Krasnopjorovu no Jelgavas, kurš tika arestēts pirms gada aizdomās par spiegošanu Krievijas labā. Viņam piemērots drošības līdzeklis – paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.

RĪGA, 6. janvāris —Sputnik. Jelgavas tiesa mainījusi drošības līdzekli par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam Aleksandram Krasnopjorovam — viņš atbrīvots no apcietinājuma pret parakstu par dzīves vietas nemainīšanu, vēsta RIA Novosti.

"Tiesa atbrīvoja Aleksandru. Piektdien viņš izgāja brīvībā. Viņam piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīves vietas nemainīšanu," — aģentūrai pastāstīja sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans, kurš sniedza Krasnopjorovam juridisku palīdzību.

Gaitenis kolonija. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Latvijas Dzelzceļš" Jelgavas nodaļā Krasnopjorovs vadīja iecirkni un atbildēja par dzelzceļa sliežu uzturēšanu kārtībā. Aizpagājušā gada noglalē viņu aizturēja Drošības policija, un kopš tā laika dzelzceļnieks atradās apcietinājumā. Process šajā lietā sākās 12. jūnijā. Latvijas Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina iepriekš informēja, ka 2015.-2016. gadā Krasnopjorovs Jelgavas dzelzceļa stacijā vācis militāra rakstura ziņas un informāciju, kas satur komercnoslēpumu, kā arī sūtījis to uz Krieviju — viņš esot fotografējis NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijā. Apsūdzētajam draudz brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem.

Pēc temata

Par spiegošanu apsūdzētā Latvijas iedzīvotāja lieta nodota tiesā
Par spiegošanu aizdomās turētais Latvijas iedzīvotājs paturēts apcietinājumā
Ādažu bāzē iekļuvušos Krievijas iedzīvotājus tiesās par huligānismu
Latviešus neapmierina specdienestu darbs: apkārt staigā krievu spiegi

Galvenie temati