07:22 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Latvijā
Saņemt īso saiti
17

Mājas lapā Manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana par skolēnu nodrošināšanu ar elektroniskajām mācību grāmatām.

RĪGA, 27. decembris — Sputnik. Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv izveidota petīcija par skolas mācību grāmatu izdošanu elektroniskajā veidā.

Petīcijas mērķis ir panākt, lai visas mācību grāmatas, kuras apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrija, būtu pieejamas ne tikai papīra, bet arī elektroniskajā veidā.

Pēc iniciatīvas autores Baibas Andersones domām, vecākiem obligāti ir jābūt izvēlei, lejupielādēt mācību grāmatas elektroniskajā veidā vai izmantot variantu, kuru piedāvā valsts, lai saņemtu bezmaksas papīra grāmatas.

Uz elektronisko grāmatu ieviešanas nepieciešamību norāda tas, ka vecāki pastāvīgi sūdzas uz skolas somu smagumu, kura dēļ tiek bojāta skolēnu stāja.

Turklāt Andersone atgādina, ka valsts ik gadu tērē lielu daudzumu līdzekļu skolu bibliotēku mācību grāmatu atjaunošanai papīra formātā.

"Mēs šobrīd cenšamies audzināt modernus un atbildīgus pilsoņus, taču grāmatu jomā atrodamies pagājušā gadsimta vidū — cērtam kokus, drukājam grāmatas, nolietotas izmetam tās atkritumos pēc 5 gadiem," uzsver petīcijas autore.

Andersone atzīmē, ka bērni apgūst mūsdienu tehnoloģijas, taču nevar izmantot elektroniskās grāmatas, jo reti kad mācību grāmata pieejama šādā fomātā.    

Pēc temata

Līvānu novada domes priekšsēdētājs uzskata Šadurski par kaitnieku
Ventspils Krievu biedrība iebilst pret pāreju pie izglītības latviešu valodā
Valsts kontrole: augstākā izglītība tiek finansēta neefektīvi

Galvenie temati