10:12 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Nacionālais veselības dienests apgalvo, ka sakārtoja elektroniskās veselības aprūpes sistēmas darbu, un aicina ģimenes ārstus noslēgt līgumus.

RĪGA, 18. decembris — Sputnik. Līgumus par elektroniskās veselības aprūpes sistēmas izmantošanu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) nav noslēguši apmēram 150 ģimenes ārsti, paziņoja NVD pārstāve Linda Freimane LTV raidījuma "Rīta panorāma" intervijā.

Sākot ar 2018. gada 1. janvāri elektroniskās veselības aprūpes sistēmas izmantošana būs obligāta, taču, pēc kritiķu domām, e-veselības trūkumi var radīt haosu Latvijas medicīnā.

Slimnīcas darbiniece
© Sputnik / Александр Кондратюк

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska pastāstīja, ka sistēmas lēnās darbspējas dēļ ārstiem nākas strādāt virsstundas, savukārt Ilmārs Poikāns, plašāk pazīstams kā hakeris Neo, testēja sistēmu un paziņoja, ka tās neefektivitātes dēļ ārstiem nāksies izmantot komerciālos analogus.

"Mēs veicam pēdējās pārbaudes, piedāvāsim daudz ātrāku medikamentu atlasi, tādēļ nesen izskanējušas raizes, ka sistēma strādā lēnāk, nekā ārsti bija cerējuši, tiks novērstas," apgalvo Freimane.

Pēc viņas sacītā, pēdējo divu nedēļu laikā jaunajā sistēmā tika izrakstīti 70 tūkstoši recepšu. Salīdzinājumam: pirms divām nedēļām to skaits bija 40 tūkstoši.

No apmēram 790 aptiekām vismaz vienu reizi pieņēmušas e-recepti 700, tādēļ nav pamata uzskatīt, ka to izmantošana būs problemātiska, atzīmēja Freimane.    

Pēc temata

Hakeris: e-veselība – tas ir šausmas un 14 miljoni eiro, kas aizlidojuši skurstenī
Tur nogriežam, tur pieliekam: problēmu ar slimības lapām atrisinās citādi
Latvijas iedzīvotājiem liks mazāk slimot, vai iet uz darbu slimiem

Galvenie temati