06:09 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
82

Paziņojums par valsts augstākās godalgas atņemšanu Nacionālās apvienības deputātam jūnijā Ordeņu kapitulam iesniedza Latvijas Cilvēktiesību komiteja un Latvijas Krievu biedrība.

RĪGA, 9. novembris — Sputnik. Ordeņu kapituls pieņēma lēmumu atteikt piedāvājuma apstiprināšanā par Trīszvaigžņu ordeņa atņemšanu Nacionālās apvienības deputātam Edvīnam Šnorem, jo neredz tam pamatojumu, paziņoja Latvijas Civlēktiesību komitejas (LCK) loceklis Aleksandrs Kuzmins.

Savā Facebook viņš publicēja Prezidenta kancelejas atbildi.

Jūnijā LCK un Latvijas Krievu biedrība vērsās Ordeņu kapitulā ar paziņojumu par Trīszvaigžņu ordeņa  atņemšanu Edvīnam Šnorem.

Saskaņā ar likumu par valsts godalgām, par pamatu ordeņa atņemšanai kalpo "apkaunojoša rīcība, kura Ordeņu kapitulam nebija zināma godalgas piešķiršanas laikā un neatbilstoša apbalvotās personas statusam".

Pēc LCK valdes locekļa Aleksandra Kuzmina teiktā, Šnorem ir par ko atņemt ordeni, piemēram, "filmas "Padomju stāsts" sižetu izmantošana, kur pie filmas veidošanas piesaistītais vēsturnieks, krievu opozicionārs Boris Sokolovs vērtē tos kā viltojumus".

Tāpat Kuzmins atzīmē, ka pirmskara Latvijas Sabiedrības lietu ministra Alfrēda Bērziņa atkārtotais izteiciens par "krievu uti" ir  šokējošs, it sevišķi, ja tas skan no vēsturnieka lūpām, kuram derētu zināt, ar kādiem nolūkiem cilvēkus salīdzināja ar kukaiņiem.

Maijā LCK vērsās pie Saeimas Mandātu un ētikas un paziņojumu komisijas ar lūgumu izskatīt Šņores lietu. Četrpadsmitajā jūnijā komisija izteica viņam mutisku brīdinājumu. Jūlijā Drošības policija neatrada Šņores vārdos noziegumu, taču vēlāk viņa izteiciens ieinteresēja Krievijas Izmeklēšanas komiteju.    

Pēc temata

Ierosināts atņemt Triju zvaigžņu ordeni Edvīnam Šnorem par viņa izteikumiem
Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komiteja pārbaudīs Edvīna Šnores izteikumus
Skandalozais deputāts Edvīns Šnore nav ieradies EDSO PA sesijā Minskā
Deputāts Edvīns Šnore: vēl arvien dzīvojam okupācijas armijas varā

Galvenie temati