04:53 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
75

Galvaspilsētas valdība turpinās vērienīgu ielu un tiltu remontu arī nākamgad, tāpēc rīdziniekiem jāsagatavojas jaunajiem sastrēgumiem.

RĪGA, 4. novembris — Sputnik. Rīgā nākamgad ieplānots Krasta ielas seguma un apmaļu remonts, kā arī ceļa darbi Bruņinieku un Čaka ielās, raksta tvnet.lv.

Rīdziniekiem jāgatavojas kārtējiem ilgstošajiem remontdarbiem, jo Krasta iela ir viena no maģistrālēm, pa kuru atļauts braukt kravas transportam, un tās rekonstrukcijas darbu apjoms ir apjomīgs un prasa ļoti lielu naudu un daudz laika.

Tāpat tuvākajos divos gados plānots sakārtot Čaka ielu, bet divvirzienu velosipēdu ceļu Bruņinieku ielā pagarināt līdz galam. Stadiona "Daugava" pārcelšanas projekta ietvaros plānots izremontēt dažas pieguļošās ielas. 

Turklāt apspriešanas stadijā ir Vienības gatves remonta plāns, jo īpaši tāpēc, ka tās apkārtnē plānots būvēt konferenču centru un koncertzāli.

Vienības gatves remonta jautājumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai nāksies risināt jautājumu ar tās vēsturisko bruģi. Jāatzīmē, ka vēsturiskais bruģis, kas tika noņemts no velosipēda celiņa Barona ielā, tagad ir izvietots Lenču un Ganu ielās.

Tuvākajā laikā plānoti lielāko tiltu remonti, un šogad sāksies Gaisa tilta remonta projektēšana pāri Brasai. Gaisa tilts, Brīvības ielas un dzelzceļu krustojumā Zemitānu stacijas rajonā, arī tiks remontēts, un tiks risināta vēsturiskā bruģa problēma.

Izremontēs arī Vanšu tiltu, turpināsies Salu tilta pārcelšana.

Šogad bija jūtams ass pilsētnieku sašutums par Rīgas ielu ilgstošo remontu. Mērs Nils Ušakovs un Rīgas domes Transporta komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks taisnojās un atvainojās galvaspilsētas iedzīvotājiem, paskaidrojot kavēšanos ar nesaskaņām ar komunikāciju īpašniekiem, kā arī ceļu darbu veicēju bezatbildību.

Jāatzīmē, ka par trūkumiem, kas pieļauti ielu remonta laikā, galvaspilsētas dome jau sodījusi apakšuzņēmējus par 80 tūkstošiem eiro. Lielākie sodi, kopumā par 65 tūkstošiem eiro, tika izrakstīti par procesa ieilgšanu Stabu un Valdemāra ielās, kur joprojām turpinās trūkumu novēršana. Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola iepriekš solīja, ka pašvaldība veiks pasākumus, lai nākotnē remontdarbi ritētu gludāk. Viņa apgalvoja, ka tuvu viena otrai esošās maģistrāles netiks remontētas vienlaicīgi, un kā piemēru minēja tieši Krasta ielu.

Pēc temata

Rīgas dome sākusi sodīt par nepabeigtajiem ielu remontdarbiem
Vandālisms Rīgas kapsētās: kādēļ traucē mirušos
Opozīcija Rīgas domē meklē iespējas gāzt no amata mēru

Galvenie temati