20:13 01 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

Delikateses nācās iznīcināt, jo tām nebija nepieciešamo dokumentu un pārsniegtas pārtikas ievešanas normas Krievijas teritorijā.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Divus spāņu vītinātas cūkgaļas nelegālās ievešanas gadījumus uz Latvijas un Krievijas robežas nav pieļāvuši Pleskavas un Tveras apgabalu Rosseļhoznadzora darbinieki, ziņo resora preses dienests.

В пограничном пункте пропуска Бурачки Псковской области пресечен ввоз 16,8 кг хамона
© Управление Россельхознадзора по Тверской и Псковской областям
Kontrolpunktā Burački-Terehova konfiscētas spāņu delikateses

Otrdien, 17. oktobrī, Kazahstānas pilsonis mēģināja šķērsot robežu automašīnu kontrolpunktā Burački-Terehova ar 16,8 kilogramiem spāņu vītinātas cūkgaļas bagāžā. Nākamajā dienā kontrolpunktā Ubiļinka-Grebņeva Latvijas pilsonis vēlreiz mēģinājis ievest 16 kilogramus tādas pašas cūkgaļas.

Abos gadījumos produkti tika konfiscēti un iznīcināti, ņemot vērā nelabvēlīgo epizootisko stāvokli eksportētājvalstī un pārtikas produktu pārvadāšanas noteikumu pārkāpumu. Produktiem nebija veterināro pavaddokumentu un Rosseļhoznadzora atļaujas preces ievešanai.

Krievijas resors atgādina, ka pat pozitīvas epizootoskās situācijas apstākļos norādīto preču ražotāja un eksportētāja valstī viens cilvēks var ievest līdz 5 kg gatavās dzīvnieku izcelsmes produkcijas rūpnīcas iepakojumā personīgai lietošanai. Tas attiecas gan uz rokas, gan uz nododamo bagāžu, gan uz pasta sūtījumiem.

Ja eksportētājvalstī epizootiskais stāvoklis ir nelabvēlīgs, produkcijai nepieciešami veterinārie pavaddokumenti un atļauja ievešanai.

Pēc temata

Lietuva un Baltkrievija noskaidro, kas šķērsojis robežu par 2,5 m un nogriezis sēni
Uz cūcības robežas: kāpēc rodas gaļas deficīts, un kas notiks ar cenām

Galvenie temati