23:13 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

Trīs policisti no Ķengaraga un Teikas konfiscējuši alkoholu vienā nelegālajā tirdzniecības vietā un pēc tam pārdevuši to otrai, informē Valsts policijas Iekšējās drošības birojs.

RĪGA, 25. septembris — Sputnik. Rīgā trīs policisti aizturēti par alkoholisko dzērienu piegādi "točkai" — nelegālajai alkohola tirdzniecības vietai, vēsta raidījums De facto telekanāla LTV ēterā.

Konfiscējot nelegālo alkoholu vienā tirdzniecības vietā Ķengaragā, dokumentācijā tika norādīts mazāks uzskaitē ņemto preču daudzums, bet atlikušos dzērienus policisti pārdeva otrai "točkai".

Valsts policijas Iekšējās drošības birojs (IDB), kas veic izmeklēšanu, komentārus par lietas niansēm nesniedz.

De facto rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēti Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektori Armands Ozoliņš un Ritvars Kaimiņš, kā arī Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks Sandis Stumbergs. Aptuveni mēnesi pirms aizturēšanas Stumbergs tika paaugstināts darbā. Patlaban visi trīs policisti atstādināti no dienesta pienākumu pildīšanas.

Atzīmēts, ka Teikas iecirkņa priekšnieks neko nav zinājis par sava darbinieka iespējamo pārkāpumu.

"Protams, tas bija negaidīti. Jā, šī amatpersona 7. augustā tika paaugstināta amatā," — piezīmēja Valsts policijas Rīgas rajona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte. Viņš piebilda, ka šāda rīcība ir nepieļaujama.

"Tomēr jāatzīst, ka tieši šiem nolūkiem IDB tika izveidots. Un Valsts policija cieši sadarbojas ar IDB, kura funkcija ir meklēt dažādus likumpārkāpumus," — teica Šulte.

Šogad IDB nodevis prokuratūrai aptuveni 20 krimināllietas. Pārsvarā tās saistītas ar policistu noziegumiem, turklāt to loks ir ļoti plašs — no dokumentu viltošanas līdz vardarbībai.

Visbiežāk lietās figurē policisti no Rīgas rajona, taču, pēc Šultes domām, tas saistīts ar Latvijas galvaspilsētas policijas darbinieku lielo skaitu.

Pēc temata

Uz Latvijas autoceļiem turpina dedzināt fotoradarus
Saulkrastos meklē pedofilu
Latvija – ES autsaideros sabiedriskajai kārtībai atvēlēto izdevumu jomā

Galvenie temati