13:05 11 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • RUB90.0154
  • USD1.2169
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Valdība un Saeima izskatīs iespēju samazināt PVN Latvijā ražotajiem dārzeņiem un augļiem līdz 5% - šādu ierosinājumu iesniegusi Veselības ministrija un Zemkopības ministrija.

RĪGA, 8. septembris — Sputnik. Valdošās koalīcijas partijas vienojušās atbalstīt Veselības ministrijas ierosinājumu samazināt pievienotās vērtības nodokli no 21% līdz 5% Latvijā ražotajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, vēsta BNN.

Partneru  lēmumu apstiprināja premjerministrs Māris Kučinskis pēc valdošās koalīcijas sapulces.

Šis jautājums vēl tiks izskatīts valdībā un Saeimā.

ZM sagatavotajā ziņojumā "Par pievienotās vērtības nodokļa likmes diferencēšanu pārtikai" norādīts, ka tas palīdzēs novērst uzņēmēju darbu nelegālajā ekonomikā, kā arī veicināt legālajā tirgū strādājošo augļu, ogu un dārzeņu ražotāju konkurētspēju.

Šī gada aprīlī Zemkopības ministrijas izveidotā darba grupa secināja, ka Latvijā jau pašlaik iespējams samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Iepriekš ar šādu ierosinājumu klajā nāca kooperatīva "Mūsmāju dārzeņi" vadītāja Edīte Strazdiņa.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pavēstīja, ka Finanšu ministrija varētu atbalstīt šo ierosinājumu, ja būs jūtams vietējo ražotāju atbalsts un cenu kritums, turklāt tas atbildīs budžeta prioritātēm.

Pēc temata

Māris Kučinskis par Latvijas gurķiem
Trešdaļa Latvijas importēto augļu un ogu nāk no Nīderlandes
Vāc parakstus par PVN samazināšanu veselīga uztura pārtikai
Dūklavs: Latvijā ir jāsamazina PVN dārzeņiem un augļiem

Galvenie temati