17:14 16 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Latvijā
Saņemt īso saiti
116

Patlaban ir visprognozējamākā teātra un valsts sadarbība pēdējo gadu laikā – ir saprotami kritēriji, saskaņā ar kuriem tiek sadalīts budžeta finansējums.

RĪGA, 17. augusts – Sputnik. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals pastāstīja, kā veidojas teātra un valsts finansiālās attiecības, vēsta Mixnews.lv.

Rīgas Krievu teātris ir valsts teātris un saņem dotāciju. 2017. gadā tikai četru Latvijas teātru: Jaunā Rīgas teātra, Nacionālā teātra, Dailes teātra un Rīgas Krievu teātra ienākumi pārsniedza 50% budžeta dotāciju.

"Protams, mēs neesam pats mīļākais bērns, tas ir saprotams. Taču sev darīt pāri arī neļaujam, tā kā kopumā viss ir normāli. Ar finansējuma trūkumu ir jācīnās – kāpēc sūdzēties? Tas ir bezjēdzīgi. Vienkārši jādara viss, lai tavam teātrim dotu naudu. Labam teātrim dod naudu, bet sliktam – nedod," — pastāstīja teātra direktors.

Viņš uzsvēra, ka vienmēr kaut kas ir uzlabojams, taču patlaban ir visprognozējamākā teātra un valsts sadarbība pēdējo gadu laikā – ir saprotami kritēriji, saskaņā ar kuriem tiek sadalīts budžeta finansējums.

"Biļešu cenu ziņā teātris ir pieejams visiem, tas ir pilnīgi noteikti. Turklāt mums ir elastīga atlaižu sistēma, īpašas akcijas. Par summu līdz 10 eiro jebkurš cilvēks var atļauties kaut vai reizi mēnesī vai reizi divos mēnešos aiziet uz teātri. Galvenais, lai izrādes būtu labas, tad arī pirktspēja neietekmē apmeklētību – cilvēki krās, lai aizietu uz teātri," — ir pārliecināts Cehovals.

Ģeopolitiskā situācija, attieksme pret Krieviju nav ietekmējusi attieksmi pret krievu teātri un vēlmi uz to nākt.

"Teātrim galvenais ir rādīt to, kas notiek uz skatuves, bet politika – tā nav teātra darīšana," — viņš piebilda noslēgumā.

Šoruden Rīgas Krievu teātris uzsāks savu 135. sezonu.

Pēc temata

Sadedzināt idejas labad: skandāls ar Astrīdas Lindgrēnas grāmatām
Raimondam Paulam piešķirts Gruzijas "Goda ordenis"
Krievu māksla atgriezusies Rīgā tikai uz četriem mēnešiem
Svēta vieta tukša nepaliek: Jūrmala gatavo Jūras Pērli

Galvenie temati