05:33 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Latvijā
Saņemt īso saiti
"Rietumi 2017" (53)
22

Latvija saņēmusi uzaicinājumu no Krievijas un Baltkrievijas novērot Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības "Rietumi 2017" un nosūtīs divus novērotājus un Latvijas militāro atašeju Maskavā.

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. Latvija plāno nosūtīt trīs pārstāvjus Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Rietumi 2017" novērošanai, kas notiks 14.-20. septembrī Baltkrievijas teritorijā.

Krievijas armijas karavīri
© Sputnik / Илья Питалев

Valsts ĀM paziņoja, ka Baltkrievija nosūtījusi uzaicinājumu diviem novērotājiem no Latvijas, savukārt Krievija aicinājusi Latvijas militāro atašeju Maskavā.

Tāpat ĀM paudusi cerību, ka novērotāji varēs saņemt adekvātu un pilnīgu informāciju par mācību gaitu. Iepriekš premjers Māris Kučinskis informēja, ka mācību "Rietumi 2017" novērošanai Latvijai nepietiek ar Baltkrievu puses uzaicinājumu, kas tika saņemts augusta sākumā – nepieciešams arī uzaicinājums no Krievijas.

Baltijas valstis vairākkārt pauda satraukumu saistībā ar gaidāmajām mācībām. Piemērām, Lietuvas Aizsardzības ministrija sagatavojusi pārskatu par nacionāliem apdraudējumiem, kurā par īpašiem draudiem Baltijas valstīm un Polijai citu starpā tika nosauktas mācībās "Rietumi 2017". Arī Igaunijas Aizsardzības ministrija nav izslēgusi starpgadījumus mācību laikā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs arī apgalvoja, ka mācību "Rietumi 2017" gaitā mēdz būt dažādi notikumu attīstības varianti – no Krievijas karaspēka izvešanas no Baltkrievijas, kur tie ieradīsies uz mācībām, līdz iespējai, ka Krievija "ievedīs armiju uz Baltkrieviju un aizmirsīs to tur." Tomēr vēlāk viņš paziņoja, ka pēc sarunām ar Baltkrievijas kolēģi Minskā saņēmis visas atbildes mācību jautājumos un neraizējas par provokācijām.

Temats:
"Rietumi 2017" (53)

Pēc temata

Latviju uzaicināja novērot mācības "Rietumi 2017"
ASV Valsts departaments nosauca mācības "Rietumi 2017" par ierastu lietu
Visiem visu paskaidrojām, brauciet un skatieties: Lukašenko par mācībām "Rietumi 2017"

Galvenie temati