23:58 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
71

Interese par ieročiem, krasas pārmaiņas uzvedībā, noslēgtība un noraidoša attieksme pret dzimumu līdztiesību, iespējams, liecina, ka pusaudzi ietekmējuši "Islāma valsts" vervētāji.

RĪGA, 1. augusts — Sputnik. Drošības policija (DP) informēja, ka Latvijas jauniešu vidū pieaug interese par radikālo islāmu un palielinājies "Islāma valsts" (vairākās Eiropas valstīs aizliegtā teroristiskā organizācija) atbalstītāju skaits, kā arī sastādīja rekomendācijas, kā cīnīties ar šo paradumu, raksta BaltNews.lv.

Pusaudžu pirmās radikalizācijas pazīmes var parādīties jau skolā no 12 gadu vecuma, kad bērnu pasaules uzskats tikai veidojas un pusaudži ir īpaši pakļāvīgi ideoloģiju ietekmei.

Par to, pēc DP domām, var liecināt paaugstināta jauniešu interese par notikumiem Sīrijā vai Irākā, par ieročiem, sprāgstvielām un militarizētiem treniņiem, krasas pārmaiņas uzvedībā, noslēgtība un atteikšanās no tā dēvētajām Rietumu vērtībām, ar ko DP saprot "demokrātijas, dzimuma līdztiesības un seksuālo minoritāšu tiesības".

Turklāt atsevišķi kāda no iepriekš minētajām pazīmēm vēl neliecina, ka bērnu ietekmējuši "Islāma valsts" vervētāji.

DP sagatavojusi rekomendācijas, kā rīkoties, ja bērna vecāki vai pedagogi pamanījuši radikalizācijas pazīmju "kompleksu". Ieteicams vispirms aprunāties un mēģināt atrisināt problēmu sarunu ceļā. Ja tas nelīdz, tad jāziņo par šādiem bērniem DP.

Pēc temata

LGBT izveidojuši savu armiju cīņai ar teroristiem Sīrijā
Latvija var palielināt militāro klātbūtni Irākā un Afganistānā
Krievijas spēku Sīrijā komandieris apsūdzējis ASV koalīciju sazvērestībā ar ISIS

Galvenie temati